banner6

Organize suçla ilgili daha arananlar var!

banner37

Nardım Akram Hassan isimli üniversite öğrencisinin, geçtiğimiz gün, Gönyeli’de, otomobiline bindiği sırada önü kesilerek feci şekilde dövülmesiyle ilgili tutuklanan 14 kişinin tutukluluk süresi 3 gün daha uzatıldı

Organize suçla ilgili daha arananlar var!
banner151

 

Emine UYSAL ÇALUDA

Gönyeli’de, geçtiğimiz gün saat 18.20’de, otomobiline bindiği sırada önü kesilen ve 20’yi aşkın kişi tarafından feci şekilde dövülen 22 yaşındaki Diş Hekimliği Fakültesi öğrencisi Nardın Akram Hassan’ı dövdüğüne inanılan 14 kişinin tutukluluk süresi üç gün daha uzatıldı.

Saldırganların, Nardın Akram Hassan’ı, 2 Ekim’de, Dereboyu olarak bilinen caddede meydana gelen bir başka kavga olayıyla ilgili dövdükleri anlaşıldı, ancak polis, Hassan’ın o kavgaya karışmadığını belirledi.

14 tutuklu mahkemeye çıktı

“Vahim Zarar”, “Kasti Hasar”, “Ciddi Darp”, “Tecavüzkar Alet Taşımak”, “Kanunsuz Topluluk” ve “Rahatsızlık” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar Abdurrahman Kaylak, Ömer Gezer, Ziya Can Boylu, Ramazan Kızıltoprak, Nurullah Uslu, Ali Erişik, Caner Kurumuş, Umut Büyükaslan, Adil Uslu, Yunus Uzun, Can Sakınmaz, Cuma Altay, Umut Göksu, Koray Ahmet dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’de görev yapan polis memuru Hamza Tarman’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Tarman, 03.10.2018 tarihinde, 18.20 raddelerinde, Şirinler Sokak Gönyeli adresinde, zanlı Caner Kurumuş’un, trafikte tartıştığı kişinin aracına benzettiği Nardın Akram Hassan’ı kanunsuz olarak toplanan en az 20 kişi ile birlikte takip edip, berberden çıkıp, aracına bindiği esnada saldırdıklarını anlattı.

Tarman, zanlıların, aracına binen müştekinin boynunda takılmış olan 22 ayar altın zincir kolyeyi çekmek suretiyle kopmasına ve ayakları ile SUL 229478 plakalı aracın sağ ön kapısına vurmak suretiyle kasti kasara uğrattıklarını anımsattı.

Saldırganların, müştekiye demir sopa, döner bıçağı ve sopalarla saldırdıklarını söyleyen Tarman, müştekinin sağ eline bir kaç kez vurmak suretiyle sağ elinin kırılmasına sebebiyet vererek vahim zarara uğrattıklarını, elleri ve ayakları ile adı edilenin vücudunun muhtelif yerlerine vurmak suretiyle de ciddi bir şekilde darp ettiklerini kaydetti.

Döner bıçağı bulundu, emare alındı

Polis memuru Hamza Tarman, Ziya Can Boylu’nun olay anında elinde görülen 64.5 santimetre uzunluğundaki döner bıçağını, zanlı Koray Ahmet’e verdiğinin tespit edildiğini söyledi.

Tarman, döner bıçağının zanlı Koray Ahmet’in ikamet ettiği apartmanda bulunarak emare alındığını bildirdi.

Polis: Organize bir suç

Polis memuru Hamza Tarman, yürütülen geniş çaplı soruşturma neticesinde, kamera kayıtlarında görülen 14 zanlının tutuklandığını söyledi.

Tarman, sorgulanan zanlıların, “Ben ötekini satmam. Orada değildim. Birini adını vermek, ötekini satmak adamlık değil” şeklinde beyanlarda bulunduğunu ve polise yardımcı olmadıklarını mahkemeye aktardı.

Tarman, “Organize bir suç. Mesele ile ilgili olarak henüz aranmakta olan şahıslar ve olay sırasında kullanmış oldukları tecavüzi aletler bulunmakta. Bu aşamada aranmakta olan zanlılara ve emarelere müdahale etmelerini önleyerek soruşturmamızın salimen yürütülebilmesi için tüm zanlıların polis nezaretinde üç gün süre ile tutuklu kalmalarını talep ederim” dedi.

Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için 14 zanlının da üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2018, 08:35
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110