“Ortada emare yok, bıçak yok, telefon yok, boşuna tutuyorlar”

banner37

Girne’de olay çıkarıp, bir kişiyi bıçaklamakla suçlanan zanlılar Batuhan Zünbülova ve Yasemin Onbaşıoğulları’nın tutukluluk süresi uzatıldı… İki zanlı da mahkemede suçsuz olduklarını iddia etti

“Ortada emare yok, bıçak yok, telefon yok, boşuna tutuyorlar”
banner99

Girne’de unuttukları cep telefonu yüzünden olay çıkarıp, bir kişiyi bıçakladığı gerekçesiyle tutuklanan zanlılar Batuhan Zünbülova ve Yasemin Onbaşıoğulları dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Henüz aranan emarelere ulaşamayan polis, mahkemeden zanlılar aleyhine 7 gün daha tutukluluk istedi. Yargıç ise, süreyi 5 günle sınırlandırdı.

Mahkemede söz alan zanlı Batuhan Zünbülova, suçsuz olduğunu savunarak, olayın olduğu gün ve saatlerde kendisinin Girne’de Teras Cafe isimli yerde olduğunu iddia ederek kamera görüntülerinin incelenmesini istedi.

Zanlı Yasemin Onbaşıoğulları ise “Ortada emare yok, bıçak yok, telefon yok, beni boşuna tutuyorlar. Suçsuzum. İngiltere’de beni bekleyen çocuğum var. Uçak biletim de yandı, ayrıca hamileyim” dedi.

banner134

Kayıp emareler aranıyor


   Girne Adli Şube’de görevli polis memuru Hüseyin Soyel, 10 Aralık 2019 tarihinde, saat 02.00 sıralarında Girne’de Atilla Sokak üzerinde Cafe Harbour isimli işyerinin lojmanı olarak kullanılan eve giren zanlılar Batuhan Zünbülova ve Yasemin Onbaşıoğulları’nın kafede unuttukları cep telefonunu aldığı düşüncesiyle Shuro Ahmed’in omzunu maket bıçağıyla kestiklerini söyledi.
   Soyel, zanlıların daha sonra Shuro Ahmed’e ait cep telefonunu aldıklarını belirterek zanlıların daha sonra aynı evde bulunan Serkan Doğrusöz, Ahmet Işık, Saim İslam, Ahmet Shuvo ve Sacid Hasan’a ait toplam 5 cep telefonunu da aldıklarını ifade etti.

Polis, zanlıların telefonları topladıktan sonra evin mutfak kısmına girerek, bıçak aldıklarını, Batuhan Zünbülova’nın “Ahmet bir daha buraya gelirse hepinizi bıçaklarım” dediğini ve sonra Serkan Doğruöz’ü darp ettikten sonra olay yerinden gittiğini söyledi.
   Polis memuru Soyel, zanlının mutfaktan aldığı bıçağı pencereden atıp olay yerinden kaçtığını ifade etti. Polis, zanlıların 11 Aralık’ta tespit edilerek gözaltına alındığını, meseleyle ilgili olarak aranan emareler ve telefonlar olduğunu belirtti.

Huzurunda verilen şahadet ve beyanları değerlendiren Yargıç Meltem Dündar, zanlıların 5 gün daha tutuklu kalmasına ayrıca zanlı Onbaşıoğulları’nın doktor kontrolünden de geçirilmesine emir verdi.

(Kamalı Haber)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75