Ortadan kaldıracaktım, sonradan vazgeçtim

banner37

Sevil İleri’nin, kendisiyle barışmak için psikolojik baskı yapan eski erkek arkadaşı S. A.’yı öldürmesi için 2 bin 500 TL verdiği gerekçesiyle aranan Murat Gören, tutuklandı ve ifade verdi:

Ortadan kaldıracaktım, sonradan vazgeçtim
banner90
banner8

“ARKADAŞIM OLDUĞUNU GÖRÜNCE VAZGEÇTİM”… Sevil İleri tarafından, kendisiyle barışmak için psikolojik baskı yapan eski erkek arkadaşı S. A.’yı öldürmesi için anlaştığı iddia edilen Murat Gören, tutuklandı. Polis, gönüllü ifade veren zanlı Gören’in, “S.A’yı ortadan kaldırmak için 2 bin 500 TL aldım ama fotoğrafı gönderilince eski bir arkadaşım olduğunu görüp vazgeçtim” dediğini belirtti.  

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da Sevil İleri’nin, kendisiyle barışmak için psikolojik baskı yapan eski erkek arkadaşı S. A.’yı öldürmesi için 2 bin 500 TL verdiği gerekçesiyle aranan zanlı Murat Gören tutuklandı.

   Polis, gönüllü ifade veren zanlı Gören’in, “S. A’yı ortadan kaldırmak için 2 bin 500 TL aldım ama fotoğrafı gönderilince eski bir arkadaşım olduğunu görüp vazgeçtim” dediğini belirtti.

   İddialara göre, zanlı Sevil İleri, kendisiyle barışmak için psikolojik baskı yapan eski erkek arkadaşı S. A.’yı korkutmaları için zanlı Durmuş Kaya ve zanlı Murat Gören ile anlaştı ancak bir süre sonra S. A.’yı zehirleyerek öldürmeye karar verdiler ve bunun için 400 Euro’ya zehir bile aldılar.

   Üç zanlı cinayet planı yaparken, durumu öğrenen S. A.’nın, Sevil İleri’nin anlaştığı kişilere ‘kendilerini polise ihbar edeceği’ şantajıyla para istemeye başladığı iddia edilmişti.

   S. A.’nın şantajlarından korkan Durmuş Kaya daha fazla dayanamayarak polise giderek teslim olmuş ve her şeyi itiraf etmişti. Sevil İleri ve Durmuş Kaya’nın ardından önceki gün tutuklanan zanlı Murat Gören de dün mahkemeye çıkarıldı.

   “Öldürmek için gizli ittifak” ve “Hafif bir suç işlemek için gizli ittifak kurmak” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Murat Gören, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Cemil Awwat’ı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Awwat, zanlılar Sevil İleri, Durmuş Kaya ve Murat Gören’in 2020 yılı temmuz ve ağustos ayları arasında, zanlı Sevil İleri’den ayrılmadığı gerekçesiyle erkek arkadaşı S. A.’yı ilk önce dövdürmek, sonra da öldürmek için gizli ittifak kurduklarına vurgu yaptı.

   Polis memuru Cemil Awwat, olayın akabinde zanlı Durmuş Kaya’nın polise gelip, itiraf içerikli bir gönüllü ifade verdiğini kaydetti.

   Awwat, meseleyle ilgili aranan Murat Gören’in 19 Ağustos’ta tutuklandığını ve gönüllü ifade verip, S. A’yı ortadan kaldırmak için 2 bin 500 TL aldığını, zanlı Durmuş Kaya tarafından fotoğrafı gönderildiğinde ise eski bir arkadaşı olduğunu görüp, bu işten vazgeçtiğini itiraf ettiğini mahkemeye aktardı.

   Tahkikatın devam ettiğini belirten Awwat, zanlının bir gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlı Murat Gören’in bir gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75