banner6

Ortalığı birbirine kattı, olay yerinden kaçtı

banner37

Çift şeritli yolda, yönetimindeki otomobille arkasından çarptığı aracın takla atarak sürücüsünün yaralanmasına neden olan Hasan Topaloğulları, aracını bırakıp kayıplara karıştı, saatler sonra yakalandı

Ortalığı birbirine kattı,  olay yerinden kaçtı
banner8

TAVANININ ÜZERİNDE DURDU… Lefkoşa Dr. Fazıl Küçük Bulvarı üzerinde seyir halindeyken, JD 256 plakalı aracın arkadan çarpması sonucu kontrolden çıkan Muhammet Burak Kurtçu’nun kullandığı NJ 116 plakalı araç, refüje çarptıktan sonra takla atarak tavanının üzerinde durdu. Yaralanan Kurtçu, hastaneye kaldırılırken, belediyenin ikaz tabelalarına da çarparak bir süre daha ilerleyen JD 256 plakalı aracın sürücüsü ise kayıplara karıştı. Polis, yaptığı araştırmada sürücünün 22 yaşındaki Hasan Topaloğulları olduğunu belirledi ve dün öğle saatlerinde tutukladı.

banner134

Ahmet UÇAR

   Lefkoşa’da Dr. Fazıl Küçük Bulvarı üzerinde önceki gece meydana gelen trafik kazasında 25 yaşındaki Muhammet Burak Kurtçu yaralandı.

   Lefkoşa Dr. Fazıl Küçük Bulvarı üzerinde seyir halindeyken, Hasan Topaloğulları’nın yönetimindeki JD 256 plakalı aracın arkadan çarpması sonucu kontrolden çıkan Muhammet Burak Kurtçu’nun kullandığı NJ 116 plakalı araç, refüje çarptıktan sonra takla atarak tavanının üzerinde durdu. Yaralanan Kurtçu hastaneye kaldırılırken, belediyenin ikaz tabelalarına da çarparak bir süre daha ilerleyen JD 256 plakalı aracın sürücüsü ise kayıplara karıştı.

   Polisin yürüttüğü soruşturma kapsamında dün öğle saatlerinde, olay yerinden kaçan sürücünün 22 yaşındaki Hasan Topaloğulları olduğu belirlendi ve Topaloğulları tutuklandı.

   Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre, 21 Kasım 2020 tarihinde, saat 23.25 sıralarında Lefkoşa’da Dr. Fazıl Küçük Bulvarı üzerinde yönetimindeki JD 256 plakalı salon aracıyla dikkatsizce seyreden 22 yaşındaki Hasan Topaloğulları, yolun solunda bulunan Doğtaş önlerine geldiğinde, önünde seyretmekte olan Muhammet Burak Kurtçu (E-25) yönetimindeki NJ 116 plakalı aracın sol arka kısmına aracının sağ ön kısmı ile çarptı.

   NJ 116 plakalı araç, çarpmanın etkisiyle kontrolünü kaybederek orta refüje çarpıp takla attı ve refüj içerisinde tavanı üzerinde durdu.

   Kazanın ardından kontrolü kaybedilen JD 256 plakalı araç ise yol çalışması nedeniyle yolun sol şeridinde bulunan Lefkoşa Türk Belediyesi’ne ait uyarı levhasına çarptı ve yoluna devam edip sağ şeritte önü Kuzeydoğu’ya bakar bir şekilde durabildi. JD 256 plakalı aracın sürücüsü, aracını olay yerinde bırakarak kaçtı.

   Kaza sonucu yaralanan NJ 116 plakalı aracın sürücüsü Muhammet Burak Kurtçu, Lefkoşa Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak ilk yardım tedavisinin ardından acil serviste müşahede altına alındı.

   Polis, yürüttüğü soruşturma sonucunda söz konusu meçhul sürücünün 22 yaşındaki Hasan Topaloğulları olduğunu tespit etti ve dün öğle saatlerinde tutukladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88