banner6

Ortalığı birbirine kattılar

banner37

Ahmet Çetin Yılmaz Ayaz isimli kişi, kız kardeşi Sevda Bulut ile birlikte, ‘ilişkisi olduğu’ gerekçesiyle eski eşinin evini bastı, biri bilgisayarını kırdı, diğeri eski eşe yumruk attı

Ortalığı birbirine kattılar
banner99

Ahmet VAMIK

Ayrıldığı eski eşinin başka birisiyle ilişkisi olduğu gerekçesiyle evini basarak kasti hasara uğratan Ahmet Çetin Yılmaz Ayaz ile eski yengesinin yüzüne yumruk atan kız kardeşi Sevda Bulut, tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı. Her iki zanlı da teminata bağlanarak yargılanıncaya kadar serbest bırakıldı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen teminat duruşmasında Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Mustafa Özmüezzin’i tanık olarak dinletti.

Zanlı Ahmet Çetin Yılmaz Ayaz’ın 24 Ekim’de meydana gelen “kasti hasar”, “mülke tecavüz”, “darp” “itala-i lisan” ve “rahatsızlık” suçlamalarından methaldar olduğunu belirten polis memuru Mustafa Özmüezzin, zanlının 24 Ekim’de saat 22.30 sıralarında ayrılmış olduğu eski eşi N.Ç.’nin evine zorla girdiğini, N.Ç.’ye ait laptopu (dizüstü bilgisayar) kırarak kasti kasara uğrattığını, eski kayınvalidesinin kollarını sıkarak darp ettiğini ve apartmanın merdiven ayaklarında bağırıp çağırarak rahatsızlık yarattığını ifade etti.

Zanlı ile ilgili tahkikatın tamamlandığını belirten Özmüezzin, zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlının yurt dışına çıkışının yasaklanıp, tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konulmasına, en yakın polis karakoluna haftada bir kez ispat-ı vücut yapmasına, KKTC vatandaşı iki kişinin lehinde 25’er bin TL’lik kefalet senedi imzalaması, 50 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve 2 bin TL’lik nakdi teminat karşılığında yargılanıncaya kadar serbest kalmasına emir verdi.

“Ben değil, babam seni öldürecek”

Öte yandan, zanlı Ahmet Çetin Yılmaz Ayaz’ın kız kardeşi Sevda Melek Bulut da “kasti hasar”, “şiddet tehdidi”, “ciddi darp”, “itala-i lisan” ve “rahatsızlık” suçlamalarıyla tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Mustafa Özmüezzin, kardeşinin eski eşinin ikametgahına giderek evin kapısını kıran zanlı Sevda Melek Bulut’un, apartmanın merdiven ayaklarında küfür edip, bağırıp çağırdığını ifade etti.

Aynı gün içerisinde doktor kontrolünden geçmek için Girne Akçiçek Hastanesi’ne giden müşteki N.Ç.’ye saldırarak boğazını sıkan Sevda Melek Bulut’un N.Ç.’nin yüzüne yumruk atıp, “ben değil, babam seni öldürecek” diyerek şiddet tehdidinde bulunduğunu dile getirdi.

Zanlı ile ilgili tahkikatın tamamlandığını belirten Özmüezzin, zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlının yurt dışına çıkışının yasaklanıp, tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konulmasına, en yakın polis karakoluna haftada iki kez ispat-ı vücut yapmasına, KKTC vatandaşı iki kişinin lehinde 25’er bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve 2 bin TL’lik nakdi teminat karşılığında yargılanıncaya kadar serbest kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2017, 08:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104