Ortalığı kırıp döktü

banner37

Annesinin parasını çaldı, kardeşini dövüp, çapayla evin kapılarına zarar verdi, mahkeme 40 gün hapse mahkum etti

banner87
Ortalığı kırıp döktü
banner90
banner8

Ayşe BULUT

İskele Kaza Mahkemesi’nde dün oldukça ilginç bir dava görüşüldü. Ağustos ayının başında farklı günlerde annesinin parasını çaldığı, kardeşini dövüp evlerinin kapılarını çapa ile kırdığı suçlamasıyla yargılanan Ünal Mehmetoğlu isimli kişi, aleyhindeki tüm suçları kabul etti ve mahkeme de sanığı 40 gün hapse mahkum etti.

İskele Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Dilşah Karayel’in baktığı davada, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ahmet Özlemler olguları aktardı.

Sanık Ünal Mehmetoğlu’nun, 7 Ağustos 2019 tarihinde saat 05.00 raddelerinde Yenierenköy’de ikamet eden annesi Yale Özbalıkçı’nın cep telefonunun arka kılıfı arasında bulunan 100 TL nakit parasını çaldığını belirten Savcı Özlemler, sanığın bundan önce de 5 Ağustos 2019 tarihinde saat 13.20 sıralarında 1 metre uzunluğunda tahta saplı çapa ile annesinin yatak odasının kapısını kırdığını, kardeşi olan Hüseyin Mehmetoğlu’nu, JT 085 plakalı aracını ‘kullanması için kendisine vermediği gerekçesiyle’ vücudunun muhtelif yerlerine elleri ve ayaklarıyla vurarak ciddi şekilde darp ettiğini belirtti.

Özlemler, sanığın daha sonra avludan aldığı tahta saplı, sivri uçlu çapa ile annesinin yatak odasının ahşap kapısını kırdığını da belirttikten sonra, sanığın 8 Ağustos 2019 tarihinden beri hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’nde kaldığını kaydetti.

Savunmasını şahsen yapan Ünal Mehmetoğlu ise aleyhindeki tüm suçlamaları kabul ederek mahkemeden özür diledi ve kendisine bir şans verilmesini istedi.

Huzurundaki olgu, emare ve beyanları değerlendiren Yargıç Dilşah Karayel, sanığı suçlu bularak 40 gün hapse mahkum etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75