banner6

Osmanlar cezaevinde, Dilek serbest

banner37

Narkotik polisinin uyuşturucu suçundan yakaladığı Osman Öbayır, Osman Kapsıl ve Dilek Şimşek aleyhindeki soruşturması tamamlandı.

Osmanlar cezaevinde, Dilek serbest
banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

Narkotik polisinin uyuşturucu suçundan yakaladığı Osman Özbayır, Osman Kapsıl ve Dilek Şimşek, aleyhine yürütülen soruşturma tamamlandı.

Benzer birçok sabıkası olan Osman Özbayır ve Osman Kapsıl, işledikleri suçlardan ileride yargılanmak üzere 3 ay süresince hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilirken, Dilek Şimşek, 2 bin TL nakdi teminat karşılığında yargıya kadar serbest kaldı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Serhan Bundak, polis memuru Hüseyin Özdesoy’u tanık olarak dinletti.

Zanlılar aleyhine başlattığı soruşturmasını tamamladığını belirten Özdesoy, Osman Özbayır’ın 5, Osman Kapsıl’ın ise 2 benzer sabıkası olduğunu vurguladıktan sonra zanlıların yargılamada hazır olmalarını sağlayacak uygun bir teminata bağlanılmasını talep etti.

Yargıç Hazal Hacımulla, benzer sabıkaları bulunan iki zanlının, her halükarda üç ayı geçmemek kaydıyla hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine karar verdi.

Yargıç Hazal Hacımulla, benzer sabıkası bulunmayan Dilek Şimşek’in ise yargılanacağı güne kadar yurt dışına çıkışını yasaklayarak, 2 bin TL nakdi teminat yatırmasına ve KKTC vatandaşı muteber iki kişinin zanlı lehine 25’er bin TL’lik kefalet senedi imzalaması karşılığında serbest bırakılmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2017, 09:15
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104