Otel odasına uyuşturucu baskını

banner37

Gazimağusa’daki bir otel odasında tasarruflarındaki uyuşturucu maddelerle yakalanan sabıkalı üç zanlı, çıkarıldıkları mahkemede davranışları nedeniyle yargıç tarafından uyarıldı

banner87
Otel odasına uyuşturucu baskını
banner99

SAYGISIZ HAREKETLERİ UYARI GETİRDİ… Polisin, kaldıkları otel odasına düzenlediği baskında tasarruflarındaki uyuşturucu maddelerle yakalanan H.S.(E-39), H.G.(E-37) ve Ş.D. (E-37) isimli sabıkalı üç zanlı, hem mahkeme öncesi hem de mahkeme salonundaki saygısız davranışları nedeniyle yargıç tarafından uyarıldı. Mahkeme, zanlıların 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da narkotik polisi, aldığı ihbar doğrultusunda, bir otel odasına baskın düzenledi ve sabıkalı 3 genci uyuşturucu madde suçundan tutuklayarak mahkemeye çıkarttı.

Meseleyle ilgili tutuklanan H.S.(E-39), H.G.(E-37) ve Ş.D.’nin (E-37), aleyhine soruşturma maksatlı 3’er gün tutukluluk emri alındı.

Ortak kullanım alanlarında düzenlenen baskında 9 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve içerisinde sentetik cannabonoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan ucu yanık 3 adet sarma sigara bulunan gençler, gerek mahkeme salonunda gerekse avluda saygısız tavırlar sergiledi.

Gençlerin bu tavırları Yargıç Umut İnan’ın gözünden kaçmadı.

Yargıç avukatlarıyla hazır bulunan gençlere, mahkemede bulunduklarını hatırlatarak, uyarıda bulundu.

İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili olguları aktarması için PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Hasan Derman’ı yeminli şahadete çağırdı.

banner9
Tanık polis Hasan Derman, 12 Eylül’de saat 11.30’da, zanlı H.S.’nin kaldığı otel odasına Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen baskını anlattı.

Hasan Deman, zanlı H.S.’yi elinde kağıt parçasına sarılı 1 gram uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi yere attığı sırada, konu otel odası önünde tespit ettiklerini belirterek, mahkeme emriyle ikametgahtaki aramadan bahsetti.

Konu otel odasında, H.G.’nin yüz üstü yatar vaziyette elinde ucu yanık sarma sigarayla, Ş.D.’nin ise oturur vaziyette tespit ettiğini kaydeden tanık polis, odanın salon ve mutfağında, görülebilecek yerlerde toplam 8 gram ağırlığında uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyle 2 adet ucu yanık sarma sigarayı bulup emare zapt ettiğini söyledi.

H.S. “15 gramını 750 TL’ye aldım” dedi

Konu maddelere el koyduğunu anlatan tanık polis, zanlı H.S.’nin itiraf nitelikli gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini anlattı.

Tanık polis, zanlının konu maddeleri Gazimağusa’daki bir şahıstan 15 gram olarak 750 TL karşılığında satın aldığını, konu maddelerden diğer zanlıların da haberdar olduğunu belirttiğini dile getirdi.

Zanlı H.S.’nin ayrıca, konu maddelerden diğer zanlılarla birlikte 1’er sigara yapıp içtiklerini de beyan ettiğini sözlerine ekledi.

Tanık polis, emareleri ve muhafazasında kullanılan materyalleri incelenmesi için ilgili şubeye göndereceğini belirttikten sonra, mahkemeden tahkikatını salimen yürütebilmek için süre istedi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç, polise, tahkikatını neticelendirmesi için fırsat tanıdı zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96