banner6

Otomobillerin yanına hırsızlık için gitmedim

banner37

Lefkoşa Şehit Yerlioğlu Sokak’ta dün sabah saatlerinde Geronm FSX 500 model bisikletin çalınmasıyla ilgili tutuklanan Caner İsmet Ünver, bisikleti çaldığını kabul etti ancak diğer suçlamaları reddetti:

Otomobillerin yanına  hırsızlık için gitmedim
banner99

Ceren ÖZBİL

   Lefkoşa Şehit Yerlioğlu Sokak’ta dün sabah saatlerinde henüz kimliği tespit edilemeyen bir kişiye ait olan Geronm FSX 500 model bisikleti çalan Caner İsmet Ünver tutuklandı.

   Ünver, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Mahkeme, zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verildi.

   Zanlıya ayrıca bölgede bulunan park halindeki bazı otomobillerin yanına giderek tornavida ile açmaya çalışma ve hırsızlığa teşebbüs suçlamaları da getirildi.

   Zanlı Ünver ise bisikleti izinsiz bir şekilde almasının yanlış olduğunu söyledi ve park halindeki otomobillerin yanında hırsızlık için bulunmadığını iddia etti.

   Yargıç Hale Dağlı’nın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Damla Güçlü tanık olarak Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’de görev yapan polis memuru Hamza Tarman’ı dinletti.

 

“Suçüstü yakalandı”

   Polis memuru Hamza Tarman, zanlının henüz kimliği tespit edilemeyen bir kişiye ait Geronm FSX 500 model bisikleti çaldığını ve ardından gelen ihbar üzerine zanlının park halindeki araçların yanında suçüstü yakalandığını anlattı.

   Zanlının araçları tornavida ile açmış olabileceğinden şüphelenildiğini belirten Tarman, tahkikatın yeni başladığını söyleyerek mahkemeden zanlı aleyhine 3 gün tutukluluk talep etti.

   Bu arada mahkemede söz alan zanlı ise, bölgedeki bir bardan çıktığını, bisikleti izinsiz almasının doğru olduğunu ancak park halindeki araçları kendisinin açmadığını ve hırsızlık niyeti de olmadığını iddia etti.

   Mahkeme zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2018, 08:28
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104