banner6

Otoparkçı ve yakınları tutuksuz yargılanacak

banner37

Dereboyu’nda geçtiğimiz gün korna çaldığı gerekçesiyle Yusuf Dağ’ı darp eden dört kişi teminatla serbest bırakıldı, beşinci zanlının yurt dışına kaçtığı belirlendi.

Otoparkçı ve yakınları tutuksuz yargılanacak
banner99

Emine UYSAL

banner134

Dereboyu’nda geçtiğimiz gün korna çaldığı gerekçesiyle Yusuf Dağ’ı darp eden dört zanlı, ileride yargılanmak üzere dün teminata bağlanarak serbest bırakıldı. Kavgaya karışan ve aranan şahıs ilan edilen beşinci zanlının ise yurt dışına kaçtığı belirlendi.

Restoranın içerisinde Yusuf Dağ’ı döverek hastanelik edenlerden otoparkçı Serdar Acar ile yakınları olan Selahattin Acar ve Şahin Yüksekkaya, restoranın önünde beyzbol sopaları ve demir çubukla beklerken suçüstü yakalanmış, Murat Uzun ise daha sonra yakalanarak tutuklanmıştı.

“Kasti hasar”, “Ciddi darp” ve “Tecavüzi alet taşımak” suçlamalarıyla tutuklanan 4 zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan Polis Memuru Aykut Özkan’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Özkan, 1 Ağustos’ta saat 18.00’de zanlılar Serdar Acar, Selahattin Acar, Şahin Yüksekkaya ve Murat Uzun’un tartıştıkları Yusuf Dağ’a elleri ve ayaklarıyla gelişigüzel vurup, 150 TL değerindeki gömleğini yırtarak zarara uğrattıklarını anımsattı.

Polis Memuru Aykut Özkan, üç zanlının beyzbol sopası ve demir çubukla suçüstü, zanlı Murat Uzun’un da incelenen kamera kayıtlarıyla belirlenerek tutuklandığını söyleyerek, halen aranan bir şahsın yurtdışına çıkış yaptığının belirlendiğini kaydetti.

Tahkikatın tamamlandığını söyleyen Özkan, üç zanlının üniversite öğrencisi, zanlı Uzun’un ise turist statüsünde olduğunu belirterek, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, dört zanlının da yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, üçer bin TL nakdi teminat yatırmaları, ikişer kefilin 20’şer bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalamaları ve haftada iki gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları koşuluyla tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2017, 13:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104