Otopsi ve adli inceleme yapılacak

banner37

Lefkoşa Devlet Hastanesi'nde, 15 Nisan 2017 tarihinde yanlış kan verilmesi sonucu hayatını kaybeden 88 yaşındaki Akile Vardan’ın mezarı polis soruşturması nedeniyle dün sabah saatlerinde açıldı.

Otopsi ve adli inceleme yapılacak
banner99

Elmas TOKAY

KIBRIS Gazetesi’nin dün duyurduğu 78 yaşındaki Sabiha Erdel’in mezarının açılmasının ardından, geçtiğimiz ay hayatını kaybeden 88 yaşındaki Akile Vardan’ın mezarı da otopsi ve adli incelemesi için dün, mahkeme emriyle açıldı. Dışişleri Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Erol Vardan'ın 88 yaşındaki annesi Akile Vardan’ın verilen yanlış kan yüzünden hayatını kaybettiği ileri sürülmüştü.

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde 15 Nisan 2017 tarihinde, mide rahatsızlığı nedeniyle hastanede yatmakta olan ve yanlış kan verildiği için hayatını kaybettiği belirtilen 88 yaşındaki Akile Vardan’ın mezarı, polis soruşturması nedeniyle dün mahkeme emriyle açıldı.

banner134
Vardan’ın otopsisi yapılmadan gerçekleşen cenaze töreninin ardından, Polis Genel Müdürlüğü’ne, konunun araştırılması için yazılı bir şikayette bulunulmuştu. Bunun üzerine harekete geçen Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube ekipleri, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne başvuru yaptı. Mahkeme de Akile Vardan’ın mezarının açılıp, hem otopsisi hem de adli incelemesi yapılması için emir verdi. Bu emri üzerine mezar dün sabah saatlerine uzman ekipler tarafından açıldı.

Vardan, hemşire hâlâ görevde

Mezarın açıldığı sırada, Akile Vardan’ın aile yakınları da mezar başındaydı. Akile Vardan’ın oğlu olan Dışişleri Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Erol Vardan dün annesinin mezarı başında gelişmeleri izledi. Erol Vardan, yanlış kan vererek annesinin ölümüne sebep olmakla suçladıkları hemşirenin hâlâ görevde olduğunu iddia etti.

Fotoğraflar: Özmen YILANCILAR

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2017, 11:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75