banner6

‘Ovadaki cephane’ soruşturması sürüyor

banner37

Güvercinlik ve Çayönü arasındaki boş bir arazide çalıların altına saklanan 4 tabanca, 4 şarjör ve 74 canlı mermiyi alırken suçüstü yakalanan C.B.’nin tutukluluk süresi 7 gün uzatıldı

‘Ovadaki cephane’ soruşturması sürüyor
banner8

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi (CÖŞ) ekibi tarafından, Güvercinlik-Çayönü arasında sınır yakınındaki boş arazide, çalılar arasında gizli naylon poşette ele geçirilen 4 tabanca, 4 şarjör ve 74 canlı mermiyle ilgili suçüstü tutuklanan C.B., 7 gün daha poliste tutuklu kalacak.

Ülkeye ithal edildiği düşünülen 4 tabanca, 4 şarjör ve 74 canlı merminin uzman tarafından incelendiğini belirten polis, zanlının kırdığı cep telefonundaki bilgilere ulaşılması için ilgili birime yazı yazdığını anlattı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, meseleyle ilgili, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan İbrahim Çangaroğlu’nu yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis İbrahim Çangaroğlu, zanlının, 29 Ekim’de, saat 13.35’te, CÖŞ tarafından, Güvercinlik-Çayönü’de sınıra yakın bir arazide, çalıların arasında gizli naylon poşet içerisindeki çorap içerisinde, 4 adet 9 mm çapında tabanca, 4 şarjör ve 74 adet canlı mermiyi almaya geldiği sırada suçüstü tespit edip tutukladığını söyledi.

banner134

C.B.’nin polisleri görmesi üzerine tasarrufundaki telefonu kırıp kaçmaya yeltendiğini kaydeden tanık polis, emare zapt ettiği tabanca, şarjör ve mermileri incelenmesi için Balistik İnceleme Şubesi ve Parmak İzi Şubesi’ne gönderildiğini anlattı.

Zanlının ikametgahında yapılan aramada, kanunsuz herhangi bir şeye rastlanmadığını belirten Çangaroğlu, ayrıca, kırılan telefon içerisindeki bilgilere ulaşılması için ilgili birimlere yazı yazdığını dile getirdi.

İbrahim Çangaroğlu, geniş çaptaki soruşturmasını henüz neticelendiremediğini belirterek, mahkemeden zanlı aleyhine, 7 gün ek tutukluluk emri istedi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Gündüz Serden, polisin talebi uygun buldu ve zanlının tutukluluk süresini 7 gün uzattı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104