banner6

Oya Göz, 9 Ocak'ta yargılanacak

banner37

Cuma Mağusalı’nın ölümüne sebebiyet vermekle suçlanan Oya Göz, 7 davadan itham edildi ve dava Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’ne havale edildi

Oya Göz, 9 Ocak'ta yargılanacak
banner90
banner99

Emine UYSAL

Gönyeli Belediye Bulvarı’nda 20 Şubat’ta meydana gelen trafik kazasında, Cuma Mağusalı’nın ölümüne sebebiyet vermekle suçlanan Oya Göz, 7 davadan itham edildi ve dava görüşülmek üzere Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’ne havale edildi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Rauf Kürşad’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Atilla Enver Etkin, Oya Göz’ü, “Tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu başkasının ölümüne sebebiyet verme”, “Tehlikeli sürüş”, “Anayoldan gelen araçlara öncelik hakkı vermeme”, “Seyrüsefersiz araç kullanma” başta olmak üzere 7 suçtan itham etti.

Savcı Etkin, davaya bir tanık daha ekledi ve davada 29 tanık olduğunu belirtti. Savcı Atilla Enver Etkin, ayrıca sanığın gönüllü ifadesini, yazılı dava tebliğini, 64 sayfa ve üç krokiden oluşan emareleri, güvenlik kamera kayıtlarını içeren 5 adet CD’yi, 9 adet albümü, olay mahalli ile otopsi görüntülerinin olduğu iki albümü emare olarak kaydetti.

Göz’ün avukatı Levent Celaleddin, davanın ilk soruşturması (PI) yapılmadan havale edilmesini, itiraz hakkının saklı kalması koşuluyla kabul etti.

Oya Göz, dava öncesi ve sonrasında kalabalık bir polis grubu tarafından korunurken, Cuma Mağusalı’nın annesi ve yakın akrabaları duruşma salonunda gözyaşı döktü.

Kaza nasıl olmuştu?

Kaza, 20 Şubat 2016 tarihinde 13.45’te Defne Sokak’ta HC 735 plakalı araçla Gönyeli Belediye Bulvarı’na diğer araçlara öncelik hakkı vermeden sağa dönüş yapan Oya Göz’ün, Cuma Mağusalı’nın yönetimindeki MG 014 plakalı motosikletin önünü tıkaması sonucu meydana gelmişti.

Çarpışmanın ardından Cuma Mağusalı yönetimindeki motosikletle, Süleyman Yılmaz yönetimindeki EN 382 plakalı salon aracın ön kısmına çarpmış ve Mağusalı hayatını kaybetmişti.

Oya Göz, kazanın ardından çıkarıldığı mahkemede, 15 bin TL nakdi teminat yatırması ve iki kefilin 100’er bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması karşılığında ileride yargılanmak üzere serbest kalmıştı.

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2016, 09:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104