Öz kızını taciz eden babaya 9 ay hapislik

banner37

Ülkemizde üniversite öğrencisi olarak bulunan öz kızına cinsel tacizde bulunan Abdulvahap İnci, Girne Kaza Mahkemesi’nde yargılandığı “Cinsel Taciz” davasından suçlu bulundu

Öz kızını taciz eden babaya 9 ay hapislik
banner90

Ahmet VAMIK

Ülkemizde üniversite öğrencisi olarak bulunan öz kızına cinsel tacizde bulunduğu gerekçesiyle mart ayında Ercan Havaalanı’nda tutuklanan Abdulvahap İnci, Girne Kaza Mahkemesi’nde yargılandığı “Cinsel Taciz” davasından suçlu bulunarak 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Kızının şikâyeti üzerine tasarrufundaki cinsel gücü ve isteği artırıcı ilaçlarla yakalanan ayrıca 4 aydır hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’nde bulunan Abdulvahap İnci, aleyhine getirilen “Cinsel Taciz” suçlamasını kabul etti.

Öte yandan, müştekinin sanık aleyhindeki şikayetini geri çekmesi ve ülkeden geri dönmemek üzere ayrılması nedeniyle sanık aleyhine “Cinsel Saldırı” suçlaması getirilemedi.

Sağlamer: Manevi olarak büyük yıkım yaşadı

Girne Kaza Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davanın karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Mustafa Atakara hazır bulundu.

Karar öncesinde İnci’nin avukatı Batur Sağlamer sanık lehindeki hafifletici nedenleri sundu.

Sağlamer, müvekkilinin yaşanan olaylardan ötürü son derece üzgün ve pişman olduğunu ifade ederek, aleyhinde getirilen suçlamayı kabul ettiğine dikkat çekti.

Sanık İnci’nin yaklaşık 126 gündür tutuklu olduğunu ifade eden Sağlamer, müvekkilinin bu süre zarfında 25 kilo verdiğini ve cezaevinde olduğu süre zarfında manevi olarak büyük yıkıntı yaşadığına değindi.

banner9
Cinsel suçlar giderek yaygınlaşıyor

Sanık aleyhinde verilen kararı açıklayan Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu, Abdulvahap İnci’nin ülkede üniversite eğitimi için bulunan kızına adaya gelmeden ahlaksız içerikli mesaj attığını ve genç kızın polise giderek babası hakkında şikayetçi olduğunu belirtti.

Mesutoğlu, sanığın ülkemize gelmeden önce pişman olarak eylemini sonlandırmak yerine söz konusu eylemine devam etmek maksadıyla ülkemize geldiği esnada kızının şikayeti üzerine yakalandığını anımsattı.

Cinsel taciz olaylarının, mağdurlar üzerinde psikolojik yönden ciddi olumsuz etkiler yarattığını ifade eden Mesutoğlu, ülkemizde cinsel suçların git gide yaygınlaşarak korkutucu boyuta ulaştığını kaydetti.

Halkı son derece huzursuz ve tedirgin eden bu tür utanç verici, ahlaka aykırı suç işleyenlere caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğine dikkat çeken Mesutoğlu, İnci’nin bu suçu kendi öz kızına karşı işlediğinin de altını çizdi.

“İğrenç bir olay”

Mağdurun benliğinde hayat boyu aşmakta zorlanacağı yaralar açan böylesi iğrenç bir olay karşısında mahkemelerin kayıtsız kalmayacağına vurgu yapan Mesutoğlu, “Bir baba evladına güven vermelidir. İnci, yüz kızartıcı bu suçu kendi öz kızına karşı işledi. Kızını cep telefonu ile taciz etti, durmadı kızı tarafından şikâyet edildi.  Yaşanan bu iğrenç olayın ardından her ne kadar şikâyet geri çekilse de işlenen suç çok ciddi” dedi.

9 ay hapis yatacak

Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu, sanık Abdulvahap İnci’ye 9 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.

Ülkede yasal statüsü bulunmayan sanığın hapislik cezasını çekmesinin ardından ülkeden ihraç edilmesini bekliyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2018, 23:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108