banner6

Özatılgan, krokiyle kazayı anlattı

banner37

Cuma Mağusalı'nın ölümüne neden olmakla suçlanan ve aleyhine getirilen 7 suçlamayı da reddeden Oya Göz’ün Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüşülen davasında dört celsede 26. ve son tanığın şahadeti dinlenmeye başlandı. Kazanın soruşturma subayı olan Polis Müfettiş Muavini Mehmet Özatılgan, mahkemeye elde ettiği bulguları aktarıyor.

Özatılgan, krokiyle kazayı anlattı
banner99

Emine UYSAL

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi, Cuma Mağusalı’nın ölümüyle sonuçlanan trafik kazası davasını görüşmeye devam ediyor. Cuma Mağusalı’nın ölümüne sebep olmakla suçlanan Oya Göz’ün aleyhindeki davaları kabul etmemesi nedeniyle başlanan duruşmalarda, iddia makamı dün 26’ncı ve son tanığını dinletmeye başladı.

İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Aliye Özçınar, Oya Göz’ün aleyhindeki davasını ispatlamak için son tanık olarak dün, kazanın soruşturma subaylığını yapan Polis Müfettiş Muavini Mehmet Özatılgan’ı dinletmeye başladı. Özatılgan’ın dinlenmesine 30 Ocak’ta da devam edilecek.

Ömer Güran’ın başkanlığında Yargıç Gökan Asafoğulları ve Yargıç Meltem Dündar’dan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davada, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı Savcı Aliye Özçınar yürütürken, sanık Oya Göz’ün savunmasını ise Avukat Levent Celaleddin yapıyor.

“Her şey saliseler içinde oldu”

Davanın dünkü celsesinde Savcı Aliye Özçınar ilk önce kazaya tanık olan Hasan Gürsel’i dinletti. Gürsel, Oya Göz'ün aracıyla kavşaktan çıktığını ve Cuma Mağusalı'nın motosikletiyle çarpıştıklarını anlattı.

Tanık, "Kaza yapan araçlara 10-15 metre uzaklıktaydım. Kaza anında araçların bana çarpmaması için aracımla kaldırımın üzerine çıktım. Fenalaştım. Polisi, ambulansı aradım. Yaralıyı gördüm. Sağ bileği, bükülmüştü. Başında kaskı vardı, çarpma anında başından savruldu. Her şey saliseler içinde oldu. Kaza önlenemezdi" dedi.

Tahkikat memuru kazayla ilgili bulgularını aktarıyor

Tahkikat memuru Müfettiş Muavini Mehmet Özatılgan, kazayla ilgili yürütülen tahkikatla ilgili detaylı bilgi verdi.

Özatılgan, "Oya Göz, kavşakta 17 saniye bekledi ve bu süreçte önünden 5 araç geçti. Sağından ve solundan araç gelmesine rağmen yola çıkıp, o esnada 1000 cc gücündeki motosikletle 10 metre 70 santim uzağında olan motosikletin orta kısmına çarptı. Motosiklet, yerden 30-35 santim kesilip, diğer araca çarptı" dedi.

"Ben görmedim"

banner134

Oya Göz'e kazanın nasıl olduğunu sorduğunu belirten Özatılgan, "Kavşakta durdum. Sağdan uzakta iki araç, solda uzaktan iki araç geliyordu. Hareketlendim. Motoru görüp, frene bastım, çarpıştık. Ben görmedim" dediğini aktardı.

Özatılgan, kazayla ilgili çizilen krokiyle ilgili detaylı bilgi vererek, hem heyetin, hem savcının hem de savunma avukatının sorularını yanıtladı.

Dava, Mehmet Özatılgan’ın şahadetinin dinlenmesine devam edilmek üzere 30 Ocak tarihine ertelendi.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2017, 12:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104