Özbekoğlu, istinaf başvurusunda ısrarlı

banner37

“Sahte vekaletname” davasında, Mehmet Eminoğlu ve Muammer Uğursöz’ün savcılık ile karşılıklı olarak dosyaladıkları istinaf başvuruları geri çekildi, Serdar Özbekoğlu’nun başvurusu 25 Aralık’a kaldı

banner87
Özbekoğlu, istinaf başvurusunda ısrarlı
banner90
banner99

“12 DAVADAN 8’İ DOSYALANDI”… Mehmet Eminoğlu ve Muammer Uğursöz’ün savcılıkla karşılıklı olarak istinaf başvurularını geri çekmelerinin ardından, Yargıtay Ceza Mahkemesi’nde söz alan Kıdemli Savcı Mustafa Atakara, istinaf başvurusunda ısrarlı olan sanık Serdar Özbekoğlu’nun aleyhindeki 12 ayrı “Resmi Evrak Sahteleme” davasından 8’inin dosyalamasının tamamlandığını belirtti. Mahkeme, istinafı görüşmek üzere 25 Aralık’a gün verdi.

Emine UYSAL ÇALUDA

Sahte vekaletnamelerle bazı taşınmaz mallar ile nakit paraların devredilmesi olayıyla ilgili tutuklu yargılanmayı bekleyen iş insanı Mehmet Eminoğlu, mimar Muammer Uğursöz ve tasdik memuru Serdar Özbekoğlu’nun, KKTC Başsavcılığı ile karşılıklı olarak Yargıtay Ceza Mahkemesi’ne yaptıkları istinaf başvurularından ikisi geri çekildi, biri ise görüşülmek üzere 25 Aralık 2019 tarihine ertelendi.

İstinaf başvurularını görüşmek üzere dün oturan Yargıtay Ceza Mahkemesi’nde söz alan Mehmet Eminoğlu ve Muammer Uğursöz isimli sanıklar ile Kıdemli Savcı Mustafa Atakara, karşılıklı olarak istinaf başvurularını geri çektiklerini beyan etti.

Sanık Serdar Özbekoğlu ise, avukatı Mehmet Bilimer aracılığı ile ‘tutuksuz yargılanma’ talebinde ısrarlı olduğunu belirterek istinaf başvurusunu geri çekmedi.

Bunun üzerine söz alan Kıdemli Savcı Mustafa Atakara, sanık Serdar Özbekoğlu’nun aleyhindeki 12 ayrı “Resmi Evrak Sahteleme” davasından 8’inin dosyalanmasının tamamlandığını beyan etti.

Yargıtay Ceza Mahkemesi, Serdar Özbekoğlu’nun istinaf talebini görüşülmek üzere 25 Aralık 2019 tarihine erteledi.

Sanıkların aleyhindeki davaların Ağır Ceza Mahkemesi’ne havale edilebilmesi için Girne Kaza Mahkemesi’nde itham ve ilk tahkikat duruşmalarına başlanması beklenen dava, bugüne ertelenmişti.

Girne Kaza Mahkemesi’nde davayı yürüten Savcı Emine Taşkın, önceki celsede, sanıklardan Muammer Uğursöz ile ilgili savcılığa önemli evrakların ulaştığını ve yeni bir tahkikat yapılması gerektiğini belirterek erteleme talebinde bulunmuş ve dava bugüne ertelenmişti.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2019, 09:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108