“Özdemir’in ciddi hayati tehlikesi var”

banner37

Bafra’da önceki gün İsmail Özdemir’in ağır yaralandığı trafik kazasına sebebiyet vermekle suçlanan Orhan Güzel mahkemeye çıkarılarak tutuklandı

“Özdemir’in ciddi hayati tehlikesi var”
banner99

“EHLİYETSİZ VE BAŞINDA KASK YOKTU”… Mahkemede, Orhan Güzel’in savunma avukatlarının sorularını yanıtlayan polis çavuşu Hüseyin Sevindik, kazada başından yaralanan ve beyin kanaması teşhisiyle yoğun bakımda olan İsmail Özdemir’in kaza anında başında kaskının olmadığını, kaza öncesinde ise bir kontrolde ehliyetinin olmadığının tespit edildiğini, ancak aradan geçen sürede ehliyet alıp almadığının araştırılacağını belirtti.

Ayşe BULUT

Bafra Artemis Çemberi ile Talasa arasında önceki gün meydana gelen ve İsmail Özdemir’in ağır yaralanmasıyla sonuçlanan trafik kazasına sebep olmakla suçlanan Orhan Güzel dün İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhine soruşturma amaçlı olarak 3 gün tutukluluk emri alındı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis çavuşu, beyin kanaması geçiren ve şu anda Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yoğun bakımda olan İsmail Özdemir’in ciddi hayati tehlikesinin bulunduğunu açıkladı.

İskele Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Tutku Candaş’ın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, Savcı Ahmet Özlemler, meselenin tahkikat memuru olan polis çavuşu Hüseyin Sevindik’i tanık olarak dinletti.

Polis Çavuşu Sevindik, 15 Eylül 2019 tarihinde, saat 11.10 sıralarında Bafra’da Artemis Çemeri ile Talasa arasındaki yol içerisinde zanlının yönetimindeki JR 549 plakalı salon araç ile önünde aynı istikamette seyreden İsmail Özdemir’in yönetimindeki KH 452 plakalı motosikleti geçmeye çalıştığını ve bu sırada sola kaydırılan motosikletin direksiyon kısmına çarptığını belirtti.

Başından ağır şekilde yaralanan Özdemir’in ambulans ile Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığını, burada beyin kanaması teşhisi konulduktan sonra Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne sevk edildiğini ve cerrahi müdahale yapıldığını kaydeden Sevindik, yoğun bakımda tedavi altında olan Özdemir’in ciddi hayati tehlikesinin bulunduğunun altını çizdi.

Soruşturmanın yeni başladığına dikkat çeken Sevindik, zanlının aleyhine 3 günlük tutukluluk emri talep etti.

“Ehliyeti ve kaskı yoktu”

Tahkikat memuru şahadetini tamamladıktan sonra Orhan Güzel’in savunma avukatı Alper Dede tarafından sorgulandı.

Müvekkili aleyhine istenen tutukluluk süresine itirazı olmadığını beyan eden Avukat Dede, tanığa, kazanın meydana geldiği yolda çizgiler olup olmadığını, motosikletlinin ehliyeti ve başında kaskının takılı olup olmadığını sordu.

Polis çavuşu Sevindik de söz konusu yolda yol çizgilerinin olmadığını, motosikletli Özdemir’in başında kaskının takılı olmadığını ve kazadan kısa süre önce yapılan polis kontrolünde ehliyetinin olmadığının tespit edildiğini söyledi.

Sevindik, aradan geçen süre zarfında İsmail Özdemir’in ehliyet alıp almadığının da araştırılacağının altını çizdi.

Huzurundaki şahadet, beyan ve olguları değerlendiren Yargıç Tutku Candaş, zanlı Orhan Güzel’in devam eden soruşturmanın selameti açısından 3 gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75