banner6

Özel hayatı ihlal ve ifşa etti!

banner37

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, kız arkadaşının telefonuna gizlice yüklediği programla elde ettiği video ve ses kayıtlarını sosyal medyada paylaşan Göksel Özdemir’i 9 ay hapse mahkum etti

Özel hayatı ihlal ve ifşa etti!
banner150

banner150

banner99

Sedef BOŞNAK

10 DAVADAN YARGILANDI… Göksel Özdemir, “Özel hayatın gizliliğini ihlal ve ifşa” gibi ciddi hapis cezası öngören toplam 10 davadan yargılandı ve 9 ay hapis cezası aldı. Yargıç Hazan Aksun, mükerrer olarak konu suçları işleyen sanığın, müştekinin mahremiyetini ihlal edip, özel hayatının birçok kişi tarafından görülmesine sebep olduğunu anlattı

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, 2019 ile 30 Ocak 2020 tarihleri arasında, kız arkadaşının telefonuna gizlice yüklediği programla elde ettiği video ve ses kayıtlarını sosyal medyada paylaşan Göksel Özdemir’i hapse mahkum etti.

Göksel Özdemir, “Özel hayatın gizliliğini ihlal ve ifşa” gibi ciddi hapis cezası öngören toplam 10 davadan yargılandı ve 9 ay hapis cezası aldı.

Başkan Fatma Şenol, Kıdemli Yargıç Ayşen Toroslu ve Yargıç Hazan Aksun’dan oluşan Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nin oy birliğiyle aldığı kararı, Hazan Aksun açıkladı.

Yargıç Hazan Aksun, sanığın avukatı aracılığıyla mahkemeden af dilediğini ve mahkemeden mülayim bir ceza talep ettiğini aktardı.

Hazan Aksun, yasanın, konu suçlara ciddi hapislik cezası öngördüğünü vurgulayarak, yasanın, kişilerin özel hayatının anayasa tarafından garanti altına aldığına vurgu yaptı.

Aksun, mükerrer olarak konu suçları işleyen sanığın, müştekinin mahremiyetini ihlal edip, özel hayatının birçok kişi tarafından görülmesine sebep olduğunu anlattı.

Hazan Aksun, bu tür suçların önüne geçilmesi için, konu suçları işleyenlere ve işlemeye tevessül edeceklere karşı caydırıcı ve ibret verici ceza verilmesi gerektiğinin kaçınılmaz olduğuna vurgu yaptı ve huzurlarındaki meseleleri değerlendirdikten sonra, sanığı, işlemiş olduğu ciddi, vahim ve yaygınlaşma eğilimindeki suçlardan suçlu bulup mahkum ettiklerini açıkladı.

Aksun, kamu yararı gereği, sanığa verilebilecek en uygun ve adil cezanın hapislik olduğuna kanaat getirdiklerini kaydetti.

Yargıç Hazan Aksun, tüm belirttikleri ışığında sanığı oy birliğiyle 9 ay hapse mahkum ettiklerini bildirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104