banner6

Özel hayatın gizliliğini ihlal etmekten tutuklandı

banner37

Tartıştığı erkek arkadaşına daha önceden gizlice çektiği çıplak fotoğraflarını gönderen Ayşe Hümeyra Aykız’ın başı yasalarla derde girdi

Özel hayatın gizliliğini  ihlal etmekten tutuklandı
banner151

     Tartıştığı erkek arkadaşına, daha önceden gizlice çektiği çıplak fotoğraflarını gönderen Ayşe Hümeyra Aykız, “Özel hayatın gizliliğini ihlal etmek’ suçundan tutuklandı.

   Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında meselenin olgularını aktaran polis memuru Fezile Kesat, huzurda bulunan zanlının, 8 Ekim 2020 tarihinde meydana gelen "Özel hayatın gizliliğini ihlal” suçundan methaldar olduğunu söyledi.

   Kesat, zanlının 8 Ekim 2020 tarihinde aralarında yaşanan iş tartışması ve ilişkilerini reddettiği gerekçesi ile sinirlendiği erkek arkadaşı Girne'de sakin Y.T’nin henüz tespit edilemeyen bir tarihte kendisinden habersizce çekmiş olduğu çıplak fotoğrafını, kullanımında bulunan WhatsApp hattı üzerinden adı edilenin kullanımındaki WhatsApp hattına mesaj olarak göndermek suretiyle özel hayatın gizliliğini ihlal ettiğini söyledi.

   Kesat, zanlının 07.11.2020 tarihinde mahkeme emri gereği tutuklandığını ve kullanımında bulunan 2 telefonu aynı gün incelenmek üzere emare olarak zapt edildiğini ve zanlının gönüllü ifade vererek suçunu itiraf ettiğini aktardı.

   Kesat, mesele ile ilgili olarak soruşturmanın devam ettiğini ve zanlının ifadesinin teyit tekzip edilmesi gerektiğini belirterek 1 gün süre ile soruşturma maksatlı tutuklu kalmasını talep etti.

   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Şevket Gazi zanlının soruşturma maksatlı 1 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi. (KAMALI HABER)

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110