Özel hayatın gizliliğini ihlal etti

banner37

Görüntülü konuştuğu Almanya’da sakin kadının, konuşma esnasında çektiği cinsel içerikli fotoğrafları, kadının eşine ve akrabalarına gönderen turist Salih Saygılı, şikayet üzerine tutuklanıp, mahkemeye çıkarıldı

Özel hayatın gizliliğini ihlal etti
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

Görüntülü konuştuğu Almanya’da sakin bir kadının, konuşma esnasında çekip, telefonuna kaydettiği cinsel içerikli fotoğraflarını, kadının eşine ve yakın arkadaşlarına göndererek “özel hayatın gizliliğini ihlal” eden turist Salih Saygılı, şikayet üzerine Alaniçi köyünde tutuklandı.

Meseleyle ilgili tutuklanan ve ülkede turist statüsünde bulunan Salih Saygılı, işlediği suçlardan ileride yargılanmak üzere, 2 ayı geçmeyen bir süre hükümsüz tutuklu olarak, Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan huzurunda görüşülen dünkü duruşmada, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, meselenin tahkikatını yürüten Dörtyol Polis Karakolu’nda görevli polis çavuşu Ali Bulut’u tanık kürsüsüne çağırdı.

banner134
Tanık polis Ali Bulut, zanlının, “özel hayatın gizliliğini ihlal” suçundan methaldar olduğunu belirterek, meseleyle ilgili olguları mahkemeye aktardı.

Polis çavuşu Ali Bulut, zanlının, 2015 ile 2 Temmuz 2018 tarihleri arasında, önceden facebooktan arkadaş olduğu Almanya’da sakin bir kadının, wattsap üzerinden görüntülü konuştukları bir esnada, adı edilenin cinsel içerikli fotoğraflarını kullanımındaki telefonla çekip kaydettiğini söyledi.

Ali Bulut, zanlının, konu fotoğrafları, Almanya’da bulunan kadının eşine ve yakın arkadaşlarına göndermek suretiyle özel hayatın gizliliğini ihlal ettiğini belirterek, zanlı aleyhine başlattığı soruşturmasını tamamladığını anlattı.

Bulut, mahkemeden turist statüsündeki zanlıyı, davaları sonuçlanıncaya değin Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne göndermesini talep etti.

Yargıç, huzurundaki şahadeti değerlendirdi ve zanlının yasal statüsünü de dikate alarak, zanlıyı, her ne şart altında olursa olsun 2 ayı geçmeyen bir süre, hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderdi.

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2018, 09:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75