Özel hayatın gizliliğini ihlale 4 ay hapislik!

banner37

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, ayrıldığı kız arkadaşının çıplak resimlerini Facebook ve İnstagram hesaplarından arkadaşlarına ve yakınlarına yollayan Orhan Zihni Hoplar’ı hapis cezasına çarptırdı

Özel hayatın gizliliğini ihlale 4 ay hapislik!
banner99

“HOŞGÖRÜ GÖSTEREMEYİZ”…Mahkeme kararını okuyan Yargıç Hazan Aksun, “Hiç kimsenin, nedeni ne olursa olsun, bir başkasının mahremini başkalarıyla paylaşmaya hak ve yetkisi yoktur” diyerek, konu suçları işleyenlere ve işlemeye tevessül edeceklere karşı hoşgörülü davranmalarının düşünülemez olduğunu ifade etti

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, ayrıldığı kız arkadaşının çıplak resimlerini Facebook ve İnstagram isimli sosyal paylaşım sitelerinden arkadaşlarına ve yakınlarına yollayan Orhan Zihni Hoplar’ı suçlu bularak 4 ay hapse mahkum etti.

banner134
Kıdemli Yargıç Fatma Şenol başkanlığında, Kıdemli Yargıç Ayşen Toroslu ve Üye Yargıç Hazan Aksun’dan oluşan Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nin oy birliğiyle aldığı kararı, Yargıç Hazan Aksun açıkladı.

Yargıç Hazan Aksun, sanığı, kabul beyanları ve iddia makamının mahkemeye ibraz ettiği olgu ve emareler ışığında, aleyhlerine getirilen suçlardan suçlu bulup mahkûm ettiklerini belirttikten sonra, meseleyle ilgili olgulara değindi.

Hazan Aksun, sanığın, 27 Ocak 2017’de ayrıldığı kız arkadaşı olan Kilitkaya’da sakin E. K.’nin çıplak resimlerini Facebook ve İnstagram hesaplarından arkadaşlarına ve yakınlarına yollayarak, özel hayatın gizliliğini ihlal ettiğini ve adı edilene Anıt Parkı’nda, ithale-i lisanda bulunduğunu söyledi.

“Hiç kimsenin, nedeni ne olursa olsun, bir başkasının mahremini başkalarıyla paylaşmaya hak ve yetkisi yoktur” diyerek, konu suçları işleyenlere ve işlemeye tevessül edeceklere karşı hoşgörülü davranmalarının düşünülemez olduğunu ifade etti.

Hazan Aksun, “İşlenen suçlar ciddi ve vahimdir” dedi ve huzurlarındaki meseleyi çok titiz ve ayrıntılı bir şekilde tezekkür ettiklerini belirttikten sonra, sabıkasız sanığı 4 ay hapse mahkûm etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayse
Ayse - 11 ay Önce

Az bile

SIRADAKİ HABER

banner75