Özel hayatın ihlali 10 bin TL’sine mal oldu

banner37

Lapta’da, ayrıldığı eşinin özel görüntülerini başkalarına gönderen 26 yaşındaki Batuhan Çetinyürek, dün yeniden mahkemeye çıkarılarak teminatla serbest kaldı

Özel hayatın ihlali 10 bin TL’sine mal oldu
banner99

Meyil AVCAN

Lapta’da, ayrıldığı eşinin özel fotoğraf ve videolarını başkalarıyla paylaşan ve müştekinin şikayeti üzerine tutuklanan zanlı 26 yaşındaki Batuhan Çetinyürek, dün sabah yeniden Girne’de yargıç huzuruna çıkarıldı.

Mahkeme, zanlı aleyhinde yürütülen tahkikatın tamamlandığını göz önünde bulundurarak, Çetinyürek’i teminata bağladı.

Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen teminat duruşmasında, Lapta Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Fatoş Savaşır tanık olarak dinletildi.

Yeminli şahadet veren polis memuru Savaşır, zanlı Batuhan Çetinyürek’in “Özel Hayatın Gizliliğini İhlal” suçundan methaldar olduğunu belirterek, olayın olgularını mahkemeye aktardı.

Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’ne, 27 Haziran’da, saat 19.00 sıralarında giden 21 yaşındaki müştekinin yapmış olduğu şikâyette, aynı gün saat 04.20 sıralarında, Lapta’daki evinde olduğu esnada, eski eşi olan 26 yaşındaki zanlı Batuhan Çetinyürek’in, kullanımında olan hat üzerinden müştekinin çıplak görüntülerini içeren bir video gönderdiğini belirten Savaşır, buna benzer resim ve videoların kendisinde bulunduğunu söylediğini aktardı.

Savaşır, zanlının, müştekiyi ülkeyi terk etmemesi halinde elindeki görüntüleri ailesi ve tanımadığı kişilere göndermekle tehdit ettiğini ifade ederek, zanlıda bulunan görüntülerden kendisinin haberi olmadığını ve videonun içeriğindeki kayıtların, boşandıktan sonra tekrardan barıştıkları süreçte çekilmiş olduğunu kaydetti.

Zanlının, konu videoyu, yine aynı numaradan, saat 08.00 raddelerinde, müştekinin kuzeni ve annesine gönderdiğini aktaran Savaşır, kendisinin izni olmadan çıplak görüntülerinin çekilip yayınlandığı için zanlı aleyhinde şikâyetçi olduğunu belirtti.

Savaşır, zanlının aranan sim kartı ve telefonu bulmak için kendilerine eskiden kalmakta olduğu ikametgâh adreslerini gösterdiğini belirterek, zanlının bahse konu evlerle bağı olmadığının tespit edildiğini söyledi.

Zanlı aleyhinde yürütülen soruşturmanın tamamlandığına dikkat çeken polis, yargıdan kaçmasını önlemek amacıyla mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanması talebinde bulundu.

Mahkeme, tahkikatın tamamlandığını kaydederek, zanlının ülke haricine çıkmaktan men edilmesine, tüm seyahat belgelerini polise teslim etmesine, haftada bir gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunmasına ve 10 bin TL nakdi teminat yatırması koşuluyla serbest kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75