banner6

Özgür Okumuş mahkemeye yeminli şahadet verecek

banner37

Cinayet zanlısı Özgür Okumuş’un ifadesi alınırken “ağrı şoku yaşadığı gerekçesiyle bilincinin bulanık” olduğu iddias,ı Gazimağusa Devlat Hastanesi doktoru tarafından yalanlandı

Özgür Okumuş mahkemeye yeminli şahadet verecek
banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

Burcu Okumuş cinayetiyle ilgili tutuklu yargılanan zanlı Özgür Okumuş’un, olayla ilgili ifadesinin gönüllü alınmadığı yönünde avukatı aracılığıyla ortaya koyduğu iddianı ardından başlayan duruşma içinde duruşma çerçevesinde mahkemeye yeminli şahadet verecek.

Başkan Fadıl Aksun, Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu ve Yargıç Temay Sağer’den oluşan Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nin baktığı davanın önceki günkü celsesine Okumuş’tan alınan ifadenin gönüllü olup olmadığı yönündeki duruşma içinde duruşma ile devam edildi.

Duruşmada Kıdemli Savcı Mustafa İldeniz, mahkemeye son tanıklarını dinletti.

Polis, mahkeme dışında geniş güvenlik önlemi alırken Burcu Okumuş’un ailesi de duruşmayı izlemek için, memleketleri Ereğli’den ülkeye geldi. Burcu’nun annesi, duruşmayı baştan sona soğukkanlılığını koruyarak sessizce izledi.

“Bilinci açıktı”

Kıdemli Savcı Mustafa İldeniz, davanın önceki günkü celsesinde Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde görev yapan Anestezi Uzmanı Doktor Hamit Kalfaoğlu ile hastanenin Nöroloji Servisi’nde görevli Fatma Bayır isimli hemşireyi tanık olarak dinletti.

Olay günü hastaneye gelen sanığın tedavisi için yaptıklarını mahkemeye izah eden Kalfaoğlu, Özgür Okumuş’a müdahaleye başlamadan hafif dozda sakinleştirici verdiğini belirterek, “Hasta hareket ediyordu, gerekenleri yapabilmek için sakinleştirici saldık. ‘Ölmeliyim doktor, bırak doktor’ diye söyleniyordu” dedi.

“Ağrı şoku nedeniyle bilinci bulanıktı” iddiası

Daha sonra iki tanığı sorgulayan Avukat İbrahim Demirtaş, Özgür Okumuş’un, ağrı şoku yaşadığı gerekçesiyle bilincinin bulanık olduğu iddiasını yineledi.

Tanıklar ise bu iddianın asılsız olduğunu, Özgür Okumuş’un müşahedeye alındığında bilinci açık, yardımcı koopere ve oryante olduğunu vurgulayarak, Okumuş’a verilen ilaçların dahi bilincini kapatmadığını, verdiği izahları güçleştirmediğini beyan etti.

Avukat Demirtaş, bunun üzerine iddialarını ispat için ilk tanığı Özgür Okumuş’un yemin tahtında şahadet vereceğini, buna hazırlanmak için de mahkemeden süre istedi.

Mahkeme, davayı, kaldığı yerden dinlemek üzere, 6 Aralık 2017’ye tehir etti.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2017, 08:29
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104