'Pakistan'a dönmek istemiyorum'

banner37

Hırsızlık iddiasıyla tutuklanmasının ardından 2015 yılından beridir ülkemizde kaçak olarak yaşamını sürdürdüğü ortaya çıkan Mohammad Ijaz, ülkeden ihraç edilmemek için mahkemeye yalvardı

'Pakistan'a dönmek istemiyorum'
banner90
banner99

Ahmet VAMIK
 

Karşıyaka’da kiracısı olduğu evden beyaz eşya ve lavabo musluğu çaldığı suçlamasıyla tutuklanmasının ardından 2015 yılından beridir ülkemizde kaçak olarak yaşadığı ortaya çıkan Pakistan uyruklu Mohammad Ijaz’ın aleyhine başlatılan soruşturma devam ediyor.

Şikayet üzerine kiracı olarak kaldığı eve ait 1 adet buzdolabı, 1 adet bulaşık makinesi ve 1 adet lavabo musluğunu çaldığı suçlamasıyla tutuklanan zanlı dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarıldı ve aleyhine soruşturma amaçlı olarak 3 günlük ek tutukluluk emri alındı.

banner134
Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Lapta Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Cemal Erginsoylu’yu tanık olarak dinletti.

Pakistan uyruklu zanlı Mohammad Ijaz’ın “Kiracı Tarafından Sirkat” ve “KKTC’de İkamet İzinsiz Bulunma” suçlarından methaldar olduğunu belirten polis memuru Cemal Erginsoylu, zanlının Karşıyaka’da kiracı olarak bulunduğu ikametgâhtan buzdolabı, bulaşık makinesi ve lavabo musluğu sirkat ettiği suçlamasıyla tutuklandığını dile getirdi.

Erginsoylu, şikâyet üzerine tutuklanan zanlıya yapılan muhaceret kontrolünde ülkemize 10 Eylül 2015 tarihinde 30 günlük turist vizesiyle giriş yaptığının tespit edildiğini ve söz konusu tarihten itibaren ülkemizde kaçak olarak yaşamını sürdürdüğünü ifade etti.
   Meseleyle ilgili yürütülen soruşturmanın halen devam ettiğini, alınması gereken ifadeler, bulunması gereken emareler olduğunu ve zanlının Lapta bölgesinde meydana gelen benzer olaylarla ilgili ilgisinin olup olmadığının araştırılması gerektiğine değinen Cemal Erginsoylu, serbest kalması halinde yürütülen soruşturmaya etki etme olasılığı yüksek olan zanlının tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Meltem Dündar, soruşturmanın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.
   Mahkemeden söz alan zanlı Mohammad Ijaz, “Ben Pakistan’a gitmek istemiyorum. Af çıktığı zaman çalışma iznimi yaptıracağım” diyerek, ülkesine dönmek istemediğini dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2018, 08:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75