banner6

Pakistan’da da evliymiş

banner37

Eşini dövdükten sonra zorla temizlik ilacı içirerek, polise gitmesi halinde öldürmekle tehdit eden Falak Sheler, yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi

Pakistan’da da evliymiş
banner8

Alsancak’ta tartıştığı eşini önce darp eden ve zorla temizlik ilacı içirdikten sonra polise gitmesi halinde öldürmekle tehdit eden Falak Sheler, yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilirken, polis, zanlının memleketi Pakistan’da da evli ve çocuk sahibi olduğunu açıkladı.

Falak Sheler, dün aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlanması için Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren Lapta Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Mehmet Alibaba, zanlının 10 Ekim’de Alsancak’ta meydana gelen yaralama, darp ve şiddet tehdidi suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Polis, zanlının 10 Ekim’de saat 14.00 sıralarında evde oldukları bir sırada tartıştığı eşinin yüzüne elleri ile vurup darp ettikten sonra ittiğini, akabinde çenesini tutarak Pax marka temizlik ilacını zorla içirip, yaralanmasına neden olduğunu ifade etti.

Zanlının daha sonra “eğer polise gidersen seni öldürürüm” diyerek şiddet tehdidinde bulunduğunu da belirten Alibaba, müştekinin Girne Akçiçek Hastanesi’ne kaldırıldığını, yapılan tedavisinin ardından taburcu edildiğini kaydetti.

Zanlının tutuklandığını, evinde arama yapıldığını, söz konusu temizlik ilacının emare olarak alındığını söyleyen Alibaba, zanlının aynı gün mahkemeye çıkarılarak hakkında 3 gün tutukluluk emri alındığını söyledi.

Alibaba, bu süre içerisinde yapılan soruşturmada zanlının daha önce de eşine karşı şiddet uyguladığını ancak eşinin korkması yüzünden polise başvurmadığını tespit ettiklerini ifade etti.

banner134

Alibaba, zanlının Pakistan uyruklu olduğunu, orada da evli ve çocuk sahibi olduğunu ancak 9 yıldır KKTC’de yaşadığını söyledi.

Alibaba, zanlı hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını, serbest kalması halinde eşine zarar verebileceğini belirterek, tutuklu yargılanmasını talep etti.

Zanlının avukatı, müvekkilinin tutuklu yargılanmasına itiraz etti ancak mahkemeye zanlıya kefil olabilecek birisini dinletemedi.

Yargıç Meltem Dündar, zanlının işlediği suçun eşe karşı işlenen bir suç mahiyetinde olduğunu, eşinin tanık konumunda bulunduğunu ifade ederek, zanlının tutuklu yargılanmasına ve 20 günü aşmayacak şekilde cezaevine gönderilmesine emir verdi.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88