Pansiyonda yemek pişirme tartışması kanlı bitti

banner37

‘Yemek pişirme’ yüzünden tartıştığı ve aynı pansiyonda kaldığı V.S.’yi bıçakla yaralayan D.G.W.’nin 1 yıldır ülkede kaçak kaldığı da ortaya çıktı

Pansiyonda yemek pişirme  tartışması kanlı bitti
banner90
banner99

Ahmet UÇAR

PANSİYON ARKADAŞINI BIÇAKLADI… Lefkoşa Surlariçi’ndeki bir pansiyonda ‘yemek pişirme’ yüzünden tartıştığı arkadaşı V.S.’nin yüzüne yumruk attıktan sonra bıçakla ensesinden ve sırtından bıçakla yaralayan D.G.W.’nin 1 yıldır ülkede kaçak kaldığı belirlendi. ‘Bıçakla yaralama’ ve ‘izinsiz ikamet’ suçlarından hakkında soruşturma başlatılan D.G.W.’nin aleyhine 2 gün tutukluluk emri alındı.

Lefkoşa’da önceki gün yemek pişirme meselesi nedeniyle çıkan tartışma bıçaklı şiddete dönüştü.

Zanlı D.G.W., “Yaralama”, “Darp” ve “İkamet izinsiz ikamet etme” suçlarından tutuklandı.

Zanlı ile müşteki arasında önceki sabah yemek pişirme meselesi nedeniyle tartışma yaşandı. Tartışmanın ardından zanlı müştekinin yüzüne yumruk attı. Öfkesi geçmeyen zanlı mutfaktan ekmek bıçağı alarak müştekinin ensesi ve sırtında kesilere yol açtı. Zanlının 27 Mart 2020 tarihinden bu yana da ikamet izinsiz olduğunun öğrenildiği belirtildi.

Polis, soruşturmanın yeni başladığını, alınması gereken başka ifadelerin de söz konusu olduğunu belirtirken; mahkeme, zanlının aleyhine 2 gün tutukluluk emri verdi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Kemal Erdelhun olguları aktardı.

Erdelhun, zanlı D.G.W.’nin “Yaralama”, “Darp” ve “KKTC’de ikamet izinsiz ikamet etmek” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.  

Erdelhun, 23 Mart 2021 tarihinde, saat 10.00 raddelerinde Lefkoşa’nın Surlariçi bölgesinde yer alan Girne Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Başkent Pansiyonu içerisinde, zanlı ile aynı pansiyonda ikamet eden V.S. arasında yemek pişirme konusunda sözlü tartışma yaşandığını belirterek, zanlının V.S.’yi yüzüne yumruk atarak darp ettiğini kaydetti.

banner134
Zanlının daha sonra mutfaktan aldığı ağız uzunluğu 12 cm, toplam uzunluğu ise 22 cm olan ekmek bıçağını müştekinin ensesine üç kez, sırtının orta kısmına iki kez, sol omuz kısmına bir kez sokup çıkardığını dile getiren Erdelhun, müştekinin ense kısmında 3 cm’lik, sırt kısmında ise 2 cm’lik kesi oluştuğunu ifade etti.

Erdelhun, V.S.’nin aynı gün Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin Acil Servisi’ne kaldırılarak ilk yardım tedavisinin ardından taburcu olduğuna ve hayati tehlikesinin bulunmadığına işaret ederek, zanlının ise aynı gün tespit edilerek tutuklandığını anlattı.

Zanlının tasarrufunda bulunan ekmek bıçağının emare olarak alındığını belirten Erdelhun, yapılan muhaceret kontrolünde ise zanlının 27 Mart 2020 tarihinden itibaren KKTC de ikamet izinsiz olarak kaldığının tespit edildiğini söyledi.

Erdelhun, soruşturmanın yeni başladığına ve meseleyle ilgili alınması gereken başka ifadelerin de söz konusu olduğuna dikkat çekerek, serbest kalması durumunda soruşturmaya etki etme ihtimalinin bulunması nedeniyle zanlının 2 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına istenilen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75