Para dolu çanta evinde bulundu

banner37

Arkadaşına ait olan ve arabasında bırakılan çanta ve içerisindeki paraları çaldığı gerekçesiyle tutuklanan zanlı Osama Al Ali, yargılanmak üzere teminatla serbest bırakıldı

Para dolu çanta evinde bulundu
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Haspolat’ta Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin (UKÜ) otoparkı içerisinde, arkadaşına ait olan ve arabasında bırakılan çanta ve içerisindeki paraları çaldığı gerekçesiyle tutuklanan zanlı Osama Al Ali, yargılanmak üzere teminatla serbest bırakıldı. Polis, çalınan 900 doları ve bin 800 Euro’yu zanlının evinde buldu.

“Sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Ali, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak polis memuru Ömer Can’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Can, zanlı Osama Al Ali’nin 13 Eylül’de saat 11.45’te Haspolat’ta Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin otopark alanı içinde kendisine ait ET 279 plakalı araç içerisinde bırakılan müşteki Ala Hussein Amin Katout’e ait siyah renk el çantası içinden adı edilene ait bin ABD Doları ve bin 800 Euro nakit parayı sirkat etmekle methaldar olduğunu kaydetti.

Polis memuru Ömer Can, zanlının yapılan şikâyet üzerine şubeye gelmesi üzerine yapılan sorgusunda işlemiş olduğu suçu kabul etiğini ve çalmış olduğu bin ABD Doları’nın 900 dolarını ve bin 800 Euro’nun tümü ile çantayı polise teslim ettiğine vurgu yaptı.

Can, mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın tamamlandığını belirtip, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 3 bin TL nakdi teminat yatırması,  KKTC vatandaşı bir kefilin 50 bin TL kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75