Para hariç çalınan eşyalar bulundu

banner37

Husumetli oldukları iki kişinin evine zorla girerek, para ve oyun konsolu çalmakla suçlanan 3 zanlı, yargılanmayı cezaevinde bekleyecek

Para hariç çalınan eşyalar bulundu
banner90
banner99

Girne’de meydana gelen “Ev Açma, İkametgâhtan Sirkat, Kasti Hasar ve Mülke Tecavüz” meselesinden tutuklu bulunan zanlılar C.L.M., E.M.K. ve D.M.M. dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı.


Zanlılar, 2 ayı aşmayan süreliğine cezaevine gönderildi.


Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Mustafa Yanaroğlu, olayla ilgili bulguları aktardı.


Yanaroğlu, zanlıların 28 Aralık 2020 tarihinde Girne'de meydana gelen "Ev Açma, İkametgâhtan Sirkat, Kasti Hasar ve Mülke Tecavüz" suçlarından methaldar olduklarını söyledi.


Polis, zanlıların 28.12.2020 tarihinde saat 13.00 raddelerinde Girne'de, aralarında daha önceden bulunan husumet nedeniyle M.H.N. ve J.K.M.’nin ikametgâhlarının, ahşap ana giriş kapısını kırarak, adı edilenlerin ev içindeki yatak odasında kendilerini korumak için saklandıkları bir sırada, salon kısmında muhafaza edilen M.H.N.’ye ait içerisinde 1.200 dolar nakit para, öğrenci kimlik kartı ve anahtarlar bulunan cüzdan ile 2.850 TL değerindeki Playstation 4 marka oyun cihazını sirkat ettiklerini söyledi.


banner134
Polis, olayın bilgilerine gelmesi üzerine zanlıların tutuklandığını zanlı C.L.M.’nin gönüllü ifade verip olay günü zanlılar E.M.K. ve D.M.M. ile eve girdiğini itiraf ettiğini ancak sirkate konu eşyaları zanlı D.M.M.’nin aldığı beyanında bulunduğunu mahkemeye aktardı.


Polis, zanlılar C.L.M. ve E.M.K.’nin evinde mahkeme emri ışığında arama yapıldığını ancak kanunsuz herhangi bir şey tespit edilmediğini aktardı. Polis, zanlı D.M.M.’nin evinde yapılan aramada ise 1.200 dolar dışındaki sirkate konu eşyalar bulunduğunu ve emare olarak zapt edildiğini mahkemeye aktardı.


Polis memuru Yanaroğlu mesele ile ilgili olarak yürütülen soruşturmanın tamamlandığını belirterek, zanlıların teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Özge Uğraşın, zanlıların 2 ayı aşmayan bir süre ile cezaevine gönderilmesine emir verdi. (Kamalı Haber)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75