banner6

Para koparmak için her yolu denemiş

banner37

Tutuklanan yakınını kurtarmak için 5 bin sterlin istediği kişiye, parayı vermemesi halinde kendisinin de tutuklanacağı tehdidinde bulunarak 700 dolar ve 2 bin sterlin değerinde altın bileklik aldığı belirlenen B.V. isimli kişi tutuklandı

Para koparmak için  her yolu denemiş
banner151

Ayşe BULUT

İskele’de sakin B.V., yakını tutuklanan bir kişiden para koparabilmek için aklına gelen her yolu denemiş.

Kız arkadaşı tutuklanan bir kişiye giderek kızı tutukluluktan kurtarmak için 5 bin sterlin para isteyen B.V.’nin, söz konusu kişiye, parayı vermemesi halinde kendisinin de tutuklanacağı tehdidinde bulunduğu ve 700 ABD Doları ile 2 bin sterlin değerinde altın bileklik aldığı belirtildi.

Şikayet üzerine tutuklanan B.V., dün İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhine soruşturma amaçlı olarak 2 gün tutukluluk emri alındı.

Mahkemede yeminli şahadet veren tahkikat memuru Ahmet Köse, 11 Aralık 2021 tarihinde İskele Boğaz Safaköyde zanlı B.V.’nin (E-41) müştekinin evine giderek, kız arkadaşının tutuklanmış olduğunu ve kız arkadaşının tutuklanmamasını isterse de kendisinin onu kurtarmak için 5 bin sterlin vermesini, vermemesi halinde ise tutuklanacağı yönünde yalan beyanda bulunduğunu anlattı.

Köse, müştekinin korkup, zanlıya 700 Amerikan Doları verdiğini, zanlının ayrıca müştekiden içinde iki bin sterlin olan bankamatik kartını aldığını belirtti.

Köse, zanlının Mağusa’da Argold Kuyumcu’ya gidip, müştekinin arabada beklediği sırada, 37 bin TL değerinde 14 ayar altın bileklik aldığını söyledi.

Zanlının kuyumcudaki alışverişinin ardından, bankamatik kartını müştekiye verdiğini kaydeden Köse, zanlının, müştekiyi, “Konuyla ilgili hiç kimseye bilgi vermeyeceksin. Verirsen başın beleye girer” diyerek korkuttuğunu mahkemeye aktardı.

Zanlının 13 Aralık 2021 tarihinde polise giderek şikayette bulunduğunu belirten Köse, zanlının sorgusunda, müştekiden aldığı para ile almış olduğu altın bilekliği başka bir kuyumcuda bozdurup söz konusu para ile bir casinoda kumar oynadığını söylediğini ancak aynı gün beyanını değiştirip, ismini bilmediği bir Rus şahsa sattığı şekilde çelişkili beyanda bulunduğunu anlattı.

Köse, aynı gün zanlının ikametgahında yapılan aramada bahse konu 14 ayar altın bilekliğin evinde tespit edilerek emare alındığını söyledi.

Tahkikatın yeni başladığını belirten Köse, zanlının çelişkili olarak verilen beyanlarının teyit ve tekzip edilmesi gerektiğini, alınması gereken birçok ifadenin yanı sıra incelenecek kamere görüntüleri olduğunu kaydetti.

Köse, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Yargıç Nil Çelikler, talebi onayladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110