Para ve kıyafet çaldı, 8 ay hapse mahkum oldu

banner37

Girne Ağır Ceza Mahkemesi, Girne’de bir giyim mağazasında çalıştığı sürede 4 bin 690 TL nakit para ile 19 bin TL değerinde toplam 277 adet kıyafet sirkat eden Dilek Tanık’la ilgili kararını açıkladı

Para ve kıyafet çaldı, 8 ay hapse mahkum oldu
banner87

Meyil AVCAN

Girne’de bir konfeksiyon mağazasında çalıştığı süre boyunca, toplam 4 bin 690 TL nakit para ile 19 bin TL değerinde 277 adet kıyafet sirkat eden Dilek Tanık, 8 ay hapse mahkum edildi.

Girne Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin oybirliğiyle aldığı kararı Yargıç Nüvit Gazi Hacı okudu.

Sanığı aleyhine getirilen davadan suçlu bulduklarını belirten Hacı, işlenen suçun hapislik cezası öngördüğünü, sanığın işlediği “Hırsızlık” suçunun vahim ve yüz kızartıcı bir suç olduğunu kaydetti.

Hacı, işyerinde istihdam edilecek kişinin işverene güven vermesi gerektiğine vurgu yaparak, 2017 yılı Ağustos ile Eylül ayları arasında 4 bin 690 TL nakit para ve mağazada bulunan kıyafetleri sirkat ederek, sanığın işverenin iyi niyetini suiistimal ettiğini söyledi.

Suçun, toplum içerisinde tedirginlik ve huzursuzluk yarattığına dikkat çeken Hacı, sirkat edilen para ile yaklaşık 19 bin TL değerindeki 277 adet kıyafetin küçümsenecek bir meblağ olmadığını belirtti. Hacı, para tutarı ile sirkat edilen kıyafetlerin bedelinin mal sahibine iade edilmesini hafifletici neden olarak değerlendirdiklerini ifade etti.

Hacı, sanık Tanık’ı suçlu bulduklarını, ceza kararını verirken, suçu işleyiş şekli, sirkat edilen paranın miktarı, eşyaların değerini ve bakımına muhtaç bebeği olduğunu da göz önünde bulundurduklarını ifade ederek sanığın 8 ay hapse mahkûm edilmesine karar verdiklerini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2019, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER