banner6

Paraları, eşyası kaybolan öğrencilere vermişler

banner37

Gazimağusa’da kiracılardan topladıkları paraları sirkat etmekten tutuklanan R.M.A. ve F.M.İ.’nin aleyhlerindeki suçlamaları reddettikleri bildirildi

Paraları, eşyası kaybolan  öğrencilere vermişler
banner150 banner150 banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da kira ücreti olarak kiracılardan tahsil ettikleri toplam 49 bin 200 TL ve 900 dolar nakit parayı çalıştığı işyerine yatırmayıp sirkat etmekle suçlanan R.M.A. (K-40) ve F.M.İ. (E-22) isimli iki çalışan şikayet üzerine tutuklandı.

Meseleyle ilgili bir kişiyi daha arayan polis, ‘Müstahdem tarafından sirkat’ suçundan tutukladığı R.M.A. ve F.M.İ.’nin, aleyhlerindeki suçlamaları kabul etmediğini ve söz konusu paranın eşyası kaybolan öğrencilere kayıplarına karşılık verildiğini iddia ettiğini söyledi. Mahkeme zanlıların aleyhine 2 gün tutukluluk emri verdi.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hüseyin Eser, meseleyle ilgili talebi aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Gökhan Kol’u yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Gökhan Kol, zanlıların, 2021 yılı Eylül - Ekim ayları içerisinde, Gazimağusa’da meydana gelen müstahdem tarafından sirkat suçundan methaldar olduklarını söyledi.

Gökhan Kol, Gazimağusa’daki bir üniversite kampüsü içerisinde faaliyet gösteren bir emlak şirketinde çalışan zanlıların, kira ücreti olarak kiracılardan tahsil ettikleri toplam 49 bin 200TL ve 900 dolar nakit parayı şirket hesabına yatırmayarak çaldıklarını anlattı.

Polise tapılan şikayet üzerine, zanlıları, derdest emri gereği 7 Aralık’ta tutukladığını kaydeden Kol, her iki zanlının sözlü olarak aleyhindeki suçlamaları reddedip, bahse konu parayı, öğrencilere, kaybolan eşyaları karşılığında geri verdiklerini beyan ettiklerini anlattı.

Meseleyle ilgili birçok kişiden ifade temin etmesi gerektiğini belirten tanık polis, zanlıların sözlü beyanlarını da araştıracağını kaydetti ve mahkemeden süre istedi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Gündüz Serden, polisin talebini uygun ve adil buldu.

Mine Gündüz Serden, serbest kalmaları halinde tahkikata etki etme olasılığı bulunan zanlıların, tahkikat maksatlı, 2’şer gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110