Paraların akıbeti halen belirlenemedi

banner37

Çalıştığı şirkete ait 21 adet çeki sahteleyerek 169 bin 85 TL, 2 bin 700 ABD dolarını tasarrufuna geçirmekle suçlanan ve olaydan sonra yurtdışına çıkış yapan Ziya İzgi, salı günü havaalanında yakalandı

Paraların akıbeti halen belirlenemedi
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da bir şirkette çalışan ve toplam 21 adet çeki sahteleyip, tedavüle sürerek, 169 bin 85 TL, 2 bin 700 ABD dolarını tasarrufuna geçirmekle suçlanan Ziya İzgi, geçtiğimiz Salı günü KKTC’ye giriş yaparken tutuklandı.

Paraları zimmetine geçirdikten sonra yurt dışına çıkış yaptığı belirtilen İzgi, soruşturma henüz tamamlanmamış olmasına rağmen ileride yargılanmak üzere teminatla serbest bırakılırken, söz konusu paraların akıbetinin ise ne olduğu henüz belirlenemedi.

“Müstahdem tarafından sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Ziya İzgi, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

banner134
Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Ergin Atıcı, tanık olarak Mali Suçlarla Mücadele Şubesi’nde görev yapan polis memuru Mehmet Tunceli’yi dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Tunceli, 2018 yılı Haziran ile Ağustos ayları arasında Market Lojistik Exfd isimli şirkette çalışan zanlı Ziya İzgi’nin, şirketin direktörü olan Ali Erdal Hacımulla’nın adına olan 18 adet çek ile müşterilerden aldığı üç adet çekin üzerinde yazılı olan meblağları düzenleyip, sahteleyerek, ciro etmek ve 169 bin 85 TL, 2 bin 700 ABD dolarını tasarrufuna geçirmekle methaldar olduğunu kaydetti.

Tunceli, zanlının 13 Eylül 2018 tarihinde yurtdışına çıkış yaptığını ve 30 Ekim’de adaya giriş yaparken tutuklandığını söyledi.

Tunceli, zanlının gönüllü ifade verdiğini ve etki edebileceği tahkikatın tamamlandığını belirtip, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 5 bin TL nakdi teminat yatırması, iki kefilin 40 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2018, 10:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75