Paranın çoğunu ailesine gönderdi

banner37

Kız arkadaşının ‘kendisine havale etmesi’ için emanet bıraktığı 50 bin TL’yi çalan Mehmet Göv, ülkeden ayrılmaya çalışırken yakalandı

Paranın çoğunu ailesine gönderdi
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA   

   Lefkoşa’da kız arkadaşının bitcoin isimli sanal para satışından kazandığı ve ‘kendisine havale etmesi’ için emanet edilen 50 bin TL’yi çalıp, Girne Limanı’ndan çıkış yapmak isteyen zanlı Mehmet Göv, tutuklandı.

   Polise sözlü beyanlarda bulunan zanlı, paranın bir kısmını ailesine gönderdiğini, bir kısmını isimsiz bir apartmanın depolarının altına sakladığını, bir kısmını da harcadığını itiraf etti. Polis, depoların altına saklanan 13 bin 400 TL’yi bularak emare aldı. 

   “Emanetçi tarafından sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlı dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı İbrahim Ruso, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Ali Gencer’i dinletti.    

   Mahkemede yeminli şahadet veren Gencer, 14.10.2020 tarihinde saat 11.20’de Lefkoşa’da aynı yerde sakin Mehmet Göv’ün, arkadaşı olan Kübra Çelik’in Bitcoin isimli sanal para satışından elde ettiği 50 bin TL’yi Ziraat Bankası’ndaki hesabına havale etmesi için emanet ettiği paraları, Çelik’in hesabına havale etmeyip, çaldığını belirtti.

   Hakkında şikayet bulunan zanlının aynı gün Girne Limanı’ndan çıkış yaptığı esnada tespit edildiğini belirten Gencer, zanlının Küçük Kaymaklı bölgesinde, Okullar Yolu Sokak üzerinde bulunan 70 numaralı isimsiz apartmanın arka kısmındaki depoların altına paraların bir kısmını gömdüğünü itiraf ettiğini kaydederek, söz konusu yerde gömülü olarak 13 bin 400 TL’nin bulunduğunu söyledi.

   Zanlının paranın bir kısmını harcadığını, bir kısmını da Türkiye’deki ailesine gönderdiğine dair beyanı olduğunu kaydeden Gencer, tahkikatın devam ettiğini belirterek soruşturmanın selameti açısından 1 gün tutukluluk emri talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75