Parayı alacaktım ama zarar vermeyecektim

banner37

KKTC’den ihraç edilen Muhammed Tüsün’ün, kız arkadaşını işten atmadığı gerekçesiyle otel işletmecisinin arabasına zarar vermesi için 5 bin TL’ye anlaştığı zanlı Yakup Atakan Yılmaz, yakalanınca suçunu itiraf etti:

Parayı alacaktım ama  zarar vermeyecektim
banner90
banner8

POLİS, SUÇU İŞLENMEDEN ÖNLEDİ… Muhammed Tüsün’ün otel işletmecisinin arabasına zarar vermesi için adam tuttuğu bilgisini alan polis, haftalarca iz sürdükten sonra zanlı Yakup Atakan Yılmaz’ı önceki gün Lefkoşa’da yakaladı. Tutuklanan Yılmaz, Tüsün ile 5 bin TL’ye anlaştığını kabul ederek, “parayı alacaktım ama arabaya zarar vermeyecektim. Yakında düğünüm var, beni nişanlımdan ayırmayın” diyerek mahkemeye yalvardı. Ülkede kaçak olduğu da belirlenen Yılmaz, yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi.

Emine UYSAL ÇALUDA

   Ülkemizden ihraç edilen Muhammed Tüsün’ün, Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir otelde çalışan kız arkadaşını işten atmadığı gerekçesiyle otelin işletmecisinin arabasına zarar vermesi için 5 bin TL’ye anlaştığı zanlı Yakup Atakan Yılmaz, tutuklandı.

   Mahkemeye çıkarılan zanlı Yılmaz, “Yakında evleniyorum. Lütfen beni nişanlımdan ayırmayın. Lütfen beni cezaevine göndermeyin. Parayı alacaktım ama arabaya zarar verme niyetim yoktu” dedi.

   “Gizli ittifak”, “İkamet izinsiz KKTC’de ikamet etmek” suçlamasıyla tutuklanan zanlı, dün teminat talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fuat Emirtaneoğlu, tanık olarak, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Hüseyin Ergüleç’i dinletti.   

   Mahkemede yeminli şahadet veren Ergüleç, 2020 Temmuz ayı içerisinde Türkiye’de bulunan aynı zamanda KKTC’de ihraç edilmiş olan Muhammed Tüsün’ün, Lefkoşa’da bir otelde çalışmakta olan kız arkadaşını işten durdurup, Türkiye’ye göndermediği gerekçesi ile otelin işletmecisi olan kişinin adına kayıtlı olan aracın ön ve yan dikiz aynalarına zarar vermesi için Lefkoşa’da sakin Atakan Yılmaz ile 5 bin TL para karşılığında cep telefonu uygulaması olan Whatsapp hattı üzerinden görüşerek anlaştıkları ve gizli ittifak yaptıklarının tespit edildiğini kaydetti.

   Polis memuru Hüseyin Ergüleç, zanlı Yakup Atakan Yılmaz hakkında bu hususla ilgili 29.7.2020 tarihinde polise şikayet yapılması üzerine soruşturma başlatıldığını ve 16 Ağustos itibari ile zanlının Lefkoşa’da tespit edilip tutuklandığını anlattı.

   Ergüleç, zanlının verdiği gönüllü ifadesinde Muhammed Tüsün ile böyle bir suçu işlemek için 5 bin TL para karşılığında anlaştığını söyleyip suçunu itiraf ettiğini kaydetti.
   Ergüleç, zanlı Yılmaz’ın tasarrufunda bulunan ve Whatsapp’tan görüşme yaptığı Redmi Not-8 cep telefonunu incelenmek üzere emare alındığını mahkemeye aktardı.  

banner134
   Zanlının etki edeceği tahkikatın tamamlandığını ve KKTC’de 4 Mart 2020 tarihinden itibaren ikamet izinsiz olduğunu belirten Ergüleç, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.
   Yargıç Temay Sağer, zanlının yasal bağı olmadığına değinip, 21 günü aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.
 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75