Parayı çaldığını kabul etti

banner37

Çalıştığı restoranda bir müşterinin unuttuğu cüzdandan 90 Euro nakit para çalan Sezer Konat, kameralara yakalandı

Parayı çaldığını kabul etti
banner90
banner99

Çalıştığı restoranda müşteri tarafından unutulan para cüzdanı içerisinden 90 Euro nakit para çalan Sezer Konat, suçu işlerken kameralara yakalandı.

Tasarrufunda 85 Euro bulunan ve suçunu kabul eden Sezer Konat, dün Girne’de mahkemeye çıkarılarak ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı ve serbest bırakıldı.

Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında, Girne Adli Şube’de görev yapan ve meselenin tahkikatını üstlenen polis memuru yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

Tanık polis, 10 Ekim 2019 tarihinde, saat 10.00 sıralarında, Girne’de faaliyet gösteren bir restoranda çalışan zanlının, restoranın ofis bölümünde müşteri tarafından unutulan para cüzdanı içerisinden 90 Euro nakit parayı çaldığını söyledi.

Polis, işyeri kamera görüntülerinin incelendiğini, zanlının cüzdandan para alırken görüldüğünü ifade etti.

Tutuklanan zanlının üzerinde 85 Euro bulunduğunu kaydeden polis, gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini söyledi.

Zanlı hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını, ülkede çalışma izni ile bulunduğunu, 7 yıldır söz konusu restoranda müdür olarak çalıştığını belirten polis, teminat talep etti.

Mahkeme, zanlının 3 bin 500 TL nakit teminat yatırması ve bir kefilin zanlı lehine 40 bin TL tutarında kefalet senedi imzalaması şartları ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75