banner6

Parayı Nijerya’daki arkadaşı yollamış

banner37

Türkiye ile Danimarka’daki iki şirket arasındaki ticari yazışmaların yapıldığı e-posta adresinin hacklenmesiyle ele geçirilen 137 bin Euro’yu teslim alan G.C.E.’nin tutukluluk süresi 7 gün daha uzatıldı

Parayı Nijerya’daki arkadaşı yollamış
banner90
banner99

HÜCREDE ‘TEMASLI’ OLDU… Tutuklu bulunduğu polis hücresindeki bir şahsın Covid-19 testinin pozitif çıkması nedeniyle karantinaya alınan zanlı G.C.E.’nin ek tutukluluk duruşması gıyabında yapıldı. Meselenin soruşturmasını yürüten polis memuru Mehmet Tunceli mahkemede verdiği şahadetinde, zanlı G.C.E.’nin, söz konusu parayı KKTC’de yatırım yapması için Nijerya’daki bir arkadaşının gönderdiği yönünde ifade verdiğini ve soruşturmanın devam ettiğini söyledi.


Ahmet UÇAR


Türkiye ile Danimarka’daki iki işletmenin ticari yazışmalarını yaptıkları e-posta adresinin hacklenmesiyle ele geçirilen 137 bin Euro’yu teslim alan G.C.E.’nin tutukluluk süresi 7 gün daha uzatılırken, zanlının tutulduğu polis hücresindeki bir kişinin Covid-19 testinin pozitif çıkası nedeniyle temaslı durumuna düştüğü ve bu nedenle karantinaya alındığı açıklandı.


Karantinaya alındığı için mahkemeye çıkarılamayan G.C.E.’nin tutukluluk duruşması gıyabında yapıldı.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Mehmet Tunceli, olguları aktardı.


Tunceli, 17 Mart 2021 tarihinde Mali Suçlarla Mücadele Şube Amirliği’ne gelen şikayette 5 Şubat ve 25 Şubat 2021 tarihlerinde Danimarka ve Türkiye’de faaliyet gösteren iki işletme arasında mobilya alışverişi karşılığında ödeme için yapılan e-posta yazışmalarının hacklenip, hesap alıcı bilgilerinin değiştirildiğini belirterek, Türkiye’deki işletmeye gitmesi gereken 137 bin Euro’nun KKTC’de faaliyet gösteren bir işletme hesabına yönlendirildiğini kaydetti.


Tunceli, paranın söz konusu hesaptan nakit olarak çekildiğinin tespit edildiğini dile getirerek, paraların Girne’de ikamet eden Nijerya uyruklu G.C.E. isimli zanlıya teslim edildiğinin belirlendiğini ifade etti.


Tunceli, meseleyle ilgili gerekli yerlerle yazışmalar başlatıldığını dile getirerek, soruşturmanın devam ettiğini ifade etti.


Tunceli, yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan zanlının söz konusu paranın Nijerya’daki bir arkadaşı tarafından kendisine yatırım amacıyla gönderildiğini söylediğini anlatırken, zanlı avukatı müvekkilinin gönüllü ifadesinde Nijerya’daki arkadaşının ev satın alacağını söyleyerek kendisine para yolladığını ve zanlının evinde emlak broşürlerinin bulunduğunu hatırlattı.


Soruşturmanın devam ettiğine dikkat çeken Tunceli, zanlının 7 gün süreyle daha tutuklu kalmasını talep etti.


Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına istenilen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104