Parayla malzemeleri aldım, işçi tuttum

banner37

Muhammed Necmi Kömürcüler, evinin tadilatını yapacağı vaadiyle Mahmut Üsküdarlı’dan bin 490 TL aldıktan sonra tamiratı yapmadığı iddiasıyla tutuklanırken, Kömürcüler bu iddiaları reddetti:

Parayla malzemeleri aldım, işçi tuttum
banner87

Ahmet VAMIK

Girne’de Mahmut Üsküdarlı’nın ev tadilatını yapmak üzere söz konusu şahısla anlaşan ve bin 490 TL para alan Muhammed Necmi Kömürcüler, Üsküdarlı’nın şikayeti sonrası “Emanetçi Tarafından Sirkat” suçlamasıyla tutuklandı.

Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılan zanlı Muhammed Necmi Kömürcüler aleyhine 3 günlük tutukluluk emri alınırken, yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlının da mahkemede yaptığı beyanlar doğrultusunda, bir hak ediş olma ihtimaline karşılık meselenin kısa süre içerisinde aydınlatılması gerektiğini vurguladı.

Zanlı suçlamaları kabul etmedi

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Anıl Derindağ’ı tanık olarak dinletti.

Zanlı Muhammed Necmi Kömürcüler’in 2018 yılı Mayıs ayı içerisinde Girne’de meydana gelen “Emanetçi Tarafından Sirkat” suçundan methaldar olduğunu belirten polis memuru Anıl Derindağ, müşteki Mahmut Üsküdarlı’dan ev tadilatı için bin 490 TL para alan zanlı Muhammed Necmi Kömürcüler’in, söz konusu paranın 600 TL’sini sirkat ettiği iddiasıyla yapılan şikayet üzerine gözaltına alındığını ifade etti.

Zanlının söz konusu suçlamaları kabul etmediğini ve müştekiden alması gereken parayı aldığına yönelik beyanda bulunduğunu kaydeden Derindağ, meseleyle ilgili soruşturmanın halen devam ettiğini belirterek, zanlının tutuklu kalmasını talep etti.

“Bana verdiği parayla malzeme aldım”

Mahkemede söz alan zanlı Muhammed Necmi Kömürcüler, “Ben böyle bir suç işlemedim. Ev tadilatı için gerekli olan laminat parke ve elektrik malzemelerini satın almak için söz konusu şahıstan bin 490 TL para aldım. 890 TL laminat parkeleri, 250 TL’ye de elektrik malzemesini satın aldım. Bana yardımcı olmaları için günlük tuttuğum 2 kişiye de 250 TL para verdim” diyerek kendisini savundu ve bu suçu kabul etmediğini dile getirdi.

Yargıç, olayın aydınlatılması gerektiğini vurguladı

Meseleyle ilgili başlatılan soruşturmanın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir veren Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlının müştekiden almış olduğu parayla ilgili olarak bir hak ediş durumu ihtimalinin olabileceğine dikkat çekerek ivedilikle söz konusu olayın aydınlatılması gerektiğine dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2018, 10:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER