Parçaları çalan kişi aranıyor

banner37

Alayköy’de bir araçtan çalınan araba parçaları tasarruflarında bulunan Yaseen Al Edwan ve Mohammad Yahya Elmissned’in tutukluluk süresi uzatıldı

Parçaları çalan kişi aranıyor
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

   Alayköy Organize Sanayi Bölgesi içerisinde tamir amacıyla park halinde duran araçtan yaklaşık 20 bin TL’lik parça çaldıkları gerekçesiyle tutuklanan Yaseen Al Edwan ve Mohammad Yahya Elmissned, dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı.

   Zanlı Mohammad Yahya Elmissned’in, arabanın beyni de dahil pahalı parçalarını aldığı kişinin adını verdiğini belirten polis, olayla ilgili üçüncü bir kişinin arandığını kaydetti.

   “Sirkat” ve “Kasti hasar” suçlamalarıyla tutuklanan iki zanlının tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı.

   Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Ergin Atıcı, tanık olarak, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Alayköy Karakolu’nda görev yapan polis memuru Erkan Yavuz’u dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Yavuz, zanlılar Yaseen Al Edwan ve Mohammad Yahya Elmissned’in

banner134
Aralık 2019-20 Mart 2020 tarihleri arasında Alayköy Organize Sanayi bölgesinde yer alan, Akanay Garaj isimli iş yeri önünde tamir maksatlı park halinde duran ve müşteriye ait kapıları kapalı, kilitsiz vaziyetteki Subaru Imprezza model araç içerisinden, 20 bin TL değerinde sökülmüş vaziyette bulunan muhtelif araç parçalarını sirkat ettiğini kaydetti.

   Zanlının ayrıca söz konusu araç içerisinde yer alan, markası ve modeli meçhul DVD ekranlı araç teybini aldığını dile getiren Yavuz, ön yolcu koltuğu önünde bulunan araç beynini de alet yardımı ile yerinden hasar yapılmaksızın söküp çaldığını ifade etti.

  Mesele ile ilgili olarak yapılan soruşturma kapsamında 4 adet piston, araç beyni, 1 varil kapağı gibi çalınan parçaların bir kısmının zanlı Yaseen Al Edwan’in tasarrufunda bulunarak emare alındığına işaret eden Yavuz, ayrıca meseleyle bağlantısı olan zanlı Mohammad Yahya Elmissned’in de tutuklandığını söyledi.

   Yavuz, mesele ile ilgili olarak zanlıların konu parçaları aldığı kişinin kimliğinin belirlendiğine ve bu kişinin arandığına vurgu yaptı.

   Yavuz, zanlıların beyanların araştırılacağını ve aranan emareler olduğunu belirterek, tahkikatın salimen yürütülebilmesi adına zanlıların 4 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

   Yargıç Hazal Hacımulla, soruşturmanın sağlıklı yürütülebilmesi adına zanlıların 4 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75