banner6

Park edilmiş araçları soydular

banner37

Lefkoşa’da iki ayrı araç içinden, nakit para, güneş gözlüğü, parfüm gibi eşyaları çaldıkları belirlenen üç genç tutuklandı

Park edilmiş araçları soydular
banner150

banner150 banner150

Özel Haber - Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da iki ayrı araç içinden, nakit para, güneş gözlüğü, parfüm gibi eşyaları çaldıkları belirlenen üç genç tutuklandı.

   “Araç içerisinden sirkat” ve “Kasti hasar” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı 1 Bayram Gazi Çetin, zanlı 2 Mustafa Sakar ve zanlı 3 Asehan Okan Getirmez dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak aleyhlerine 1 gün tutukluluk emri alındı.

   Yargıç Nil Elodie Çeliker’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Şayan Ergülen, tanık olarak polis memuru Hüseyin Oran’ı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Oran, 07.06.2023 tarihleri arasında saat 01.30 raddelerinde Gönyeli’de umumi bir yer olan Altundağ Apartmanı altında bulunan Merve Haliloğlu Altıner’e ait Suzuki Swift marka aracın sol arka camının kırılıp kasti hasara uğrattıktan sonra arka koltukta bulunan siyah renk el çantası içerisinde bulunan 2 adet 50 ve 1 adet 100 Avustralya Doları, 700 TL ve 5 Euro nakit paranın sirkat edildiğini belirtti.

   Hüseyin Oran, yine aynı sokak üzerinde bulunan Aras Apartmanı altında park halinde olan aynı yerde sakin Hüseyin Onur Sağlam’ın kullanımında bulunan araç içerisinden araca hasar vermeden açılarak içerisinden bir adet beyaz renk air pods, 1 adet markası meçhul güneş gözlüğü, bir adet Bulgari marka parfüm ve 500 TL nakit paranın sirkat edildiğine vurgu yaptı.

   Oran, yapılan soruşturmada incelenen KGYS görüntülerinde olay mahallinde bulunan aracın Lefkoşa’da sakin zanlı 3 Asehan Okan Getirmez’in kullanımında bulunan EP 250 plakalı araç olduğu ve yine araç içerisinde olaya karışan Lefkoşa’da sakin zanlı 1 Bayram Gazi Çetin ve zanlı 2 Mustafa Sakar’ın olduğunun tespit edildiğini anlattı.

   Oran, konu şahısların derdest emri gereği tutuklandıklarını ve mesele ile ilgili olarak zanlı 1 ve zanlı 2’nin gönüllü ifade verip suçlarını kabul ettiklerini kaydetti.

   Oran, zanlıların Göçmenköy’de işlenen benzeri bir suçla daha alakaları olup, olmadığının araştırılacağını belirtti.

   Oran, zanlıların aleyhinde bir gün ek tutukluluk talep etti. Yargıç Nil Elodie Çeliker, talebi onayladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner158

banner34

banner75

banner88

banner104