Parmak izi sonuçları tahkikata yön verecek

banner37

Gazimağusa’da bulundukları kiralık araçta ele geçirilen 2 gram ağırlığındaki uyuşturucuyla ilgili tutuklanan A.J.O. ve A.W.’nin aleyhine 5’er gün daha ek tutukluluk emri alındı

banner87
Parmak izi sonuçları  tahkikata yön verecek
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da narkotik polisinin, bulundukları kiralık araçta, ele geçirdiği 2 gram ağırlığındaki uyuşturucuyla ilgili tutukladığı, Nijeryalı üniversite öğrencisi A.J.O. ve A.W.’nin aleyhine başlattığı soruşturma devam ediyor.

   Polis, meseleyle ilgili, A.J.O. ve A.W.’yi dün ek tutukluluk talebiyle, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler’in huzuruna çıkardı ve tutukluluk sürelerini 5 gün daha uzattı.

   İtiraf nitelikli gönüllü ifade veren A.J.O.’nun evinde arama yaptığını kaydeden polis, konu evde, çekmece içerisinde ve kulaklık kutusu içerisinde hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile çalışma masası üzerinde 6 küçük foil kağıdını bulup emare zapt ettiğini dile getirdi.

   Dünkü ek tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili gelişmeleri aktarması için, PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mustafa Kavaz’ı yeminli şahadete çağırdı.

   Tanık polis Mustafa Kavaz, zanlıların, 3 Haziran 2020’de, saat 23.55’te, DAÜ Kampüsü içerisindeki bir yurdun park yerinde, kiralık araç içerisinde tespit edildiğini söyledi.

   Zanlıların huzurlarında bulundukları ZPF 318 plakalı araçta, arama yaptığını kaydeden Mustafa Kavaz, aracın, sol ön yolcu koltuğu önündeki paspas üzerinde, ayrı ayrı 4 küçük foil paketi içerisinde toplam 2 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inandığı maddelere el koyduğunu belirtti.

   Zanlılar aleyhine temin edilen bir günlük tutukluluk süresi içerisinde, itiraf nitelikli gönüllü ifade veren zanlı A.J.O.’nun ikametgâhında arama yaptığını anlatan tanık polis, konu ikametgâhta, ikametgâhın giriş kısmındaki elbise dolabının alt çekmecesinde, dökülü vaziyette bir miktar hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve içerisinde uyuşturucu kalıntısı olduğuna inanılan kulaklık kutusu ile çalışma masası üzerinde, 6 küçük parça foil kağıdını bularak emare zapt ettiğini kaydetti.

   Tanık polis, konu maddeleri Devlet Kimya Laboratuvarı’na, maddelerin muhafazasında kullanılan foil kağıtlarını ise PGM Parmak İzleri Şubesi’ne gönderdiğini, gelecek sonuçların tahkikatına yön vereceğini ifade etti.

   Tahkikatını salimen tamamlayabilmek için süreye ihtiyacı olduğunu kaydeden tanık polis, mahkemeden zanlılar aleyhine 8’er gün ek tutukluluk emri talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren mahkemenin Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler, polisin tahkikatını salimen neticelendirebilmesi için süreye ihtiyacı olduğuna bulgu yaptı ve zanlıların 5’er gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75