Pasaportları bile yok

banner37

Güneyden kuzeye yasa dışı yolla giriş yapıp, Lapta’da yakalanan yabancı uyruklu iki kadın cezaevine gönderildi

banner87
Pasaportları bile yok
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Güney Kıbrıs’ta bilmedikleri bir yerden Mağusa’ya, herhangi bir muhaceret işlemi yaptırmadan geçen Charly Babys ve Colina Susana “Birinci derecede askeri bölgeyi ihlal etmek” suçlamasıyla tutuklandı.

Lapta’da yakalanan zanlılar Charly Babys ve Colina Susana dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Polis, zanlıların pasaportları olmadığını belirtti.

Kıdemli Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fuat Emirtaneoğlu, Lapta Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Serhat Özcü’yü tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Özcü, zanlılar Charly Babys ve Colina Susana’nın 2019 yılı Temmuz ayı

içerisinde Mağusa’da meydana gelen “1. Derece Askeri Yasak Bölgeyi İhlal” ve “KKTC'ne Kanunsuz Giriş” suçundan methaldar olduklarını kaydetti.

Polis memuru Serhat Özcü, zanlıların 2019 yılı Temmuz ayı içerisinde Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nden bilmedikleri bir yerden Mağusa’ya herhangi bir muhaceret işlemi yaptırmaksızın geçiş yaptıklarının tespit edildiğini kaydetti.

Zanlıların 2 Ağustos’ta Lefkoşa Kaza Mahkemesi huzuruna çıkarılarak, aleyhlerinde üç gün süreli tutukluluk temin edildiğini belirten Özcü, Kamerun uyruklu olup KKTC'de herhangi bir yasal statüleri bulunmayan zanlıların tutuklu yargılanmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, zanlıların yargılanıncaya değin iki ayı aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75