Pasaportuna ev sahibinin el koyduğunu ileri sürdü

banner37

KKTC’de kaçak olarak kalan yabancı uyruklu bir kişi daha yakalandı ve dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı

Pasaportuna ev sahibinin el koyduğunu ileri sürdü
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Polis Genel Müdürlüğü’nün ülkemizde bulunan kaçaklara yönelik denetimleri devam ediyor. KKTC’de kaçak olarak kalan zanlı Hakeem Abiodun Obe, Lefkoşa’da yakalandı ve dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.  Mahkemede söz alan zanlı Obe, “Pasaportuma ev sahibi el koyduğu için çalışma izni çıkaramadım” dedi.

   Yargıç Gülay Süleymanoğlu’nun huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Emrah Turgal’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Turgal, zanlı Hakeem Abiodun Obe’nin 10 Eylül’de Lefkoşa’da Adli Şube ekibi tarafından yapılan kimlik kontrollerinde ülkemizde 11 Ocak 2016 tarihinden itibaren ikametgah izinsiz olarak bulunduğunun tespit edildiğini belirtti.

Polis memuru Emrah Turgal, tutuklanan zanlının ülkemizde bulunduğu süre zarfında ne yaptığının araştırılacağını söyleyerek, zanlının iki gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Gülay Süleymanoğlu, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının iki gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75