Patronu çalışma iznini iptal ediyor

banner37

Girne’de, hizmetçilik yaptığı evin sahibinin 5 bin TL nakit parasını ve yaklaşık 60 bin TL değerindeki ziynet eşyalarını çalmakla suçlanan Rosario Baluyot ile ilgili tahkikat tamamlandı

Patronu çalışma iznini iptal ediyor
banner8

Elmas TOKAY

Girne’de geçtiğimiz kasım ayında hizmetçilik yaptığı evin sahibine ait nakit 5 bin TL para ve yaklaşık 60 bin TL değerindeki ziynet eşyalarını çalmakla suçlanan Rosario Baluyot ile ilgili soruşturma tamamlandı. İşvereni tarafından çalışma izni durdurulacak olan Baluyot, mahkeme emriyle davaları görüşülünceye kadar 45 günü geçmemek şartıyla hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

Ev sahibi L.Ü.’nün şikayeti üzerine polis tarafından soruşturma amaçlı tutuklanan Baluyot, gönüllü ifade vererek nakit para çaldığını itiraf etmişti. Çalınan ziynet eşyaları ve paralar ise henüz bulunmazken, zanlının eşyaları ve parayı ülkesine gönderildiği tahmin ediliyor.

banner134
Yeniden yargıç huzuruna çıkarıldı

Zanlı Balyot dün tutukluluk süresinin dolmasının ardından yeniden yargıç huzuruna çıkarıldı. Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada iddia makamı, Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görevli polis memuru Gizem Kurum’u tanık olarak dinletti.

Kurum, zanlı Rosario Baluyot’un “müstahdem tarafından sirkat” suçundan methaldar olduğunu kaydetti. Meselede kayıp olan emarelerin bulunamadığını belirten Kurum, bu aşamada tahkikatın tamamlandığını dile getirdi. Kurum, zanlının, 41 yaşında ve Filipin uyruklu olduğunu, ülkede çalışma izniyle kaldığını belirtti. Ev sahibi ile görüştüklerini ve zanlının çalışma iznini durduracağı bilgisini aldıklarını anlatan Kurum, bu durumun ardından zanlının ülkede bir bağı kalmayacağına dikkat çekti. Kurum, bu aşamada zanlının davaları görüşülünceye kadar uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, sunulan şahadeti dikkate alarak zanlı Rosario Baluyot’un, davaları görüşülünceye kadar 45 günü geçmemek şartıyla hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2016, 09:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75