banner6

Patronu, çalışma iznini iptal etti

banner37

Girne’de faaliyet gösteren bir restoranda garsonluk yapan ve sahtekarlık yaparak para çalan Muhammed Junaid’le ilgili soruşturma tamamlandı.

Patronu, çalışma iznini iptal etti
banner151 banner143

Elmas TOKAY

Girne’de geçtiğimiz hafta, garson olarak çalıştığı restoranda, sahtekarlık yaparak iş yeri kasasından 100 TL sirkat eden Pakistan uyruklu Muhammed Junaid’le ilgili polis soruşturması tamamlandı. İş yeri sahibi tarafından çalışma izni iptal edilen Junaid, mahkemenin emir verdiği teminat şartlarını yerine getiremeyerek cezaevine gönderildi.

Girne Kaza Mahkemesi Yargıcı Hazan Aksun’nun huzurunda görüşülen davada, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Hüseyin Tosun yeminli şahadet verdi.

Tosun, zanlı Junaid’in “müstahdem tarafından sirkat” suçundan methaldar olduğunu kaydetti. Zanlının, müşterilerden, restoranda verilen hizmet karşılığı 466 TL’lik kredi kartı ödemesi aldığını kaydeden Tosun, zanlının daha sonra hesap adisyonu üzerinde 102 TL’lik iptal işlemi yapıp hesabı 364 TL olarak gösterdiğini belirtti.

Tosun, zanlının daha sonra iş yeri kasasından 100 TL almak suretiyle müstahdem tarafından sirkat suçunu işlediğini belirtti.

Soruşturmanın tamamlandığını kaydeden Tosun, zanlının çalışma izniyle KKTC’de bulunduğunu, ancak bu olayın ardından iş yeri sahibinin zanlıyla ilgili çalışma iznini iptal ettiğine dikkat çekti. Tosun, bu aşamada zanlının ilerde davalarında hazır olacağı uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Hazan Aksun, huzurunda yapılan tüm beyanları değerlendirerek, zanlının yurtdışına çıkışının yasaklanıp en yakın polis karakoluna haftada 2 kez ispat-ı vücut yapmasına karar verdi.

Aksun ayrıca, zanlının, 4 bin TL nakdi teminat yatırmasına ve KKTC vatandaşı bir kefilin 30 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması karşılığında serbest kalmasına emir verdi.

Ancak bu teminat şartlarını yerine getiremeyen zanlı Muhammed Junaid, şartları yerine getirinceye veya yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2017, 08:38
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104