banner6

Patronu şikayet etti

banner37

Genel müdür olarak çalıştığı Evolve Park’a ait stoklardan, çok sayıda yiyecek ve içecek satış yaparak 144 bin TL’yi zimmetine geçirmekle suçlanan Gizem Kaya, tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.

Patronu şikayet etti
banner99

Sedef BOŞNAK

Genel müdür olarak çalıştığı Evolve Park’a ait stoklardan, yiyecek ve içecek satış yaparak elde ettiği 144 bin TL’yi zimmetine geçirerek çalmakla suçlanan Gizem Kaya, otel işletmecisinin şikayeti üzerine tutuklandı.

“Müstahdem tarafından sirkat” suçlamasıyla mahkemeye çıkarılan 26 yaşındaki Gizem Kaya’nın aleyhine mahkemeden tahkikat amaçlı 3 gün tutukluluk emri temin edildi.

Öte yandan, Gizem Kaya’nın otelde 20 gün konaklayan müşterilerin kaydını 10 yaparak, aradaki farkı da tasarrufuna geçirdiği ve böylece sirkat edilen meblağın 500 bin TL’ye çıkacağı öğrenildi.

“Miktar artabilir”

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Serhan Bundak, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Mehmet Emin Doğan’ı, tanık kürsüsüne çağırdı ve meseleyle ilgili tespitlerini aktarmasını istedi.

Tanık polis Mehmet Emin Doğan, Şubat 2016 ile Kasım 2017 tarihleri arasında, müstahdemi olduğu Evolve Park’ın, market, mini bar ve restoran bölümüne ait muhtelif markalardaki, yiyecek ve içecekleri satarak, satıştan elde ettiği toplam 144 bin TL’yi zimmetine geçirmek suretiyle çaldığını söyledi.

Mehmet Emin Doğan, ayrıca, zanlının otele gelen ve 20 gün kayıt yaptıran müşterilerin kaydını 10 gün olarak kaydedip, 10 günlük oda bedellerini tasarrufuna geçirdiği yönünde elinde ifade bulunduğunu belirterek, bu yönde, araştırma yapması gerektiğinden söz etti.

Soruşturmasını titiz bir şekilde yürüttüğünü anlatan tanık polis, işyeri işletmecisinin beyanları olduğunu belirterek, sirkat edilen meblağın artabileceğine vurgu yaptı.

Tanık polis, araştırması gereken evraklar bulunduğunu, zanlının serbest kalması halinde araştırmasına kötü yönde etki edeceğine vurgu yaptı ve mahkemeden zanlı aleyhine 3 gün tutukluluk emri talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Gökan Asafoğulları, tahkikatın selameti açısından, zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2017, 11:41
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104