PCR testi raporunu sahteledi

banner37

Özel bir hastaneden almış olduğu ve güncelliğini yitiren PCR testinin fotokopisini çekip, sahteleyerek, Metehan Kara Sınır Kapısı’ndan kuzeye geçiş yapmak isteyen zanlı Elena Shchegoleva, tutuklandı

PCR testi raporunu sahteledi
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   KKTC’deki özel bir hastaneden almış olduğu ve güncelliğini yitiren PCR test sonucunun fotokopisini çekip, sahteleyerek, Metehan Kara Sınır Kapısı’ndan kuzeye geçiş yapmak isteyen zanlı Elena Shchegoleva, tutuklandı.

   “Sahte evrak düzenleme ve tedavüle sürme” suçlarından tutuklanan zanlı Shchegoleva, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı.

   Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Mehmet Şener, 08.09.2020 tarihinde saat 21.00 raddelerinde Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nden Metehan Kara Sınır Kapısı’na gelen GKRY’de sakin Elena Shcegoleva’nın, 01.09.2020 tarihinde Yakın Doğu Hastanesi’nde yaptırmış olduğu PCR testi sonuç kağıdının fotokopisini çekip, üzerindeki test tarihini 07.09.2020 olarak değiştirip, ilgili evrağı sahteledikten sonra, KKTC’ye geçmek istediği sırada görevli memura vererek tedavüle sürdüğüne vurgu yaptı.

   Polis memuru Mehmet Şener, zanlının aynı tarihte derdest emri gereği tutuklandığını ve meseleyle ilgili olarak alınması gereken ifadelerin temin edildiğini kaydetti.

   Şener, Rusya vatandaşı olan zanlının GKRY’de ikamet ettiğini ve sürekli olarak KKTC’ye giriş çıkış yaptığını belirterek, davaları görüşülünceye değin uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

banner134
   Yargıç Temay Sağer, zanlının yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 15 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı muteber bir kefilin 100 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması, haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması ve kuzeyde kalacağı ikamet adresinden izinsiz ayrılmaması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.
 

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2020, 09:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
KIBRISLI SAVASCI
KIBRISLI SAVASCI - 3 hafta Önce

KADINLARA HER GÜN TEST YAPTIRACAKSIN. BU İNSANLAR HER GÜN SANA PARA MI ÖDESİN. BİRDE KADINA KELEPÇE TAKIYORSUN NE BE KADINDAN DA MI KORKUYORSUNUZ?

banner140
SIRADAKİ HABER

banner75