Pencere altından evi dinliyormuş

banner37

Eski eşinin evine girerek, uyuyan kadının saçını kesip, darp etmekle suçlanan İ.K.’nin tutukluluk süresi 6 gün daha uzatılırken, polis, müştekinin komşularının zanlıyı daha önce de evin yakınlarında gördüklerini söylediğini belirtti

Pencere altından  evi dinliyormuş
banner90
banner8

Ahmet UÇAR

Lefkoşa’da 1 Ocak günü, eski eşinin evine gizlice girerek uyuyan kadının saçını makasla kapatıp, darp etmekle suçlanan İ.K.’nin, daha önce de eski eşinin evinin yakınlarına giderek pencere altından evi dinlediği iddia edildi.

İ.K.’yi dün ek tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkaran polis, müşteki kadının komşularının verdikleri ifadelerinde, zanlıyı daha önce de müştekinin evinin yakınlarına giderek, pencerenin altından içeriyi dinlerken gördüklerini söylediklerini belirtti. Mahkeme, devam eden soruşturma nedeniyle, İ.K.’nin 6 gün daha poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Birimi’nde görev yapan polis memuru Alparslan Yavuz, yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

Yavuz, zanlı İbrahim Koska’nın “Geceleyin ev açma”, “Mülke tecavüz” ve “Darp” suçlarından methaldar olduğunu belirtti.

Yavuz, zanlının 1 Ocak 2021 tarihinde ve saat 01.30 raddelerinde eski eşinin ikametgâhına bahçe duvarından atlayarak girdiğini kaydederek, kilitli olmayan yatak odası kapısını açıp girerek,“Geceleyin ev açma” suçunu işlediğini ifade etti.

Zanlının mülke tecavüz ederek tasarrufunda bulunan ancak henüz tespit edilemeyen makasla yatak odasında yatmakta olan müştekinin saçını kestiğini dile getiren Yavuz, müştekinin bunu fark etmesi üzerine, zanlının yorgan ile yüzünü kapatıp vücudunun muhtelif yerlerine vurarak darp eyleminde bulunduğunu vurguladı.

Yavuz, yürütülen soruşturma kapsamında müştekinin ikametgahında müştekiye ait kesilmiş saçlar ve ufalanmış hap kırıntılarının bulunup emare alındığını anlatarak, zanlının aynı gün derdest emri gereği tutuklandığını belirtti.

 Zanlının 3 Ocak 2021 tarihinde mahkeme huzuruna çıkarılarak aleyhine 3 günlük tutukluluk emri aldığını belirten Yavuz, bu 3 günlük sürede, çevre evlerin ifadelerinin alındığını ve kamera kayıtlarının temin edildiğini vurguladı.

Yavuz, müştekinin komşularından alınan ifadelere göre zanlının daha önce de evin yakınına gidip, pencerenin altından içeriyi dinlediğinin öğrenildiğini kaydetti.

Yavuz, soruşturmanın henüz tamamlanmadığını, konu makasın hâlâ aranmakta olduğunu, bu nedenle zanlının 6 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkemede söz hakkı alan zanlı ise suçlamaları reddetti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Hazal Hacımulla, soruşturmanın sağlıklı yürütülebilmesi adına zanlının 6 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75