banner6

Pişman değilim, bu suçu yine işleyeceğim

banner37

Akıncılar’da 4 ay önce gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonu sırasında Güney Kıbrıs’a kaçan, Tatlısu’da yakalanan ve hafta sonu çıkarıldığı mahkemeye de saygısızlık eden Alper Baran Tutucu, dün teminat duruşması öncesinde KIBRIS muhabirine konuştu:

Pişman değilim, bu suçu yine işleyeceğim
banner151 banner143

Emine UYSAL

Akıncılar’da 4 ay önce gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonu sırasında Güney Kıbrıs’a kaçan, Tatlısu’da yakalanan ve hafta sonu çıkarıldığı mahkemeye saygısızlık eden Alper Baran Tutucu, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

Tutucu, teminat duruşması öncesinde, mahkeme koridorunda KIBRIS muhabirine konuşarak, “Pişman değilim, çıkınca bu suçu yine işleyeceğim” dedi.

Alper Baran Tutucu, dün çıkarıldığı mahkemede de “40 yıl hapis cezası, müebbet almalıyım.  Bundan korkmuyorum. Bu hayatta korktuğum iki şey var. Biri yüce Allah’ım, diğeri küçük köpeklerin ağlaması. Ne sizden, ne de adaletinizden korkuyorum. Herkes bu kötü sistemin bedelini ödeyecek” şeklinde konuştu.

Tutucu, aynı gün hem Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde, hem de Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde teminat duruşmasına çıkarıldı. Her iki mahkeme de zanlının tutuklu yargılanmasına karar verdi.

Tutucu, hafta sonu Lefkoşa’da çıkarıldığı mahkemede, alayvari bir şekilde uyuşturucu satışı yaptığına dair itirafta bulunup, kendi cezasını kendi belirlemiş ve bu cezayı kendisine vermeyecek olan polis, savcı ve mahkemeye de ağza alınmayacak şekilde küfür etmişti.

Tutucu’nun bu tutumu karşısında mahkeme, hakkında ‘mahkemeye hakaret etmek’ suçundan da işlem yapılmasına karar vermişti.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına savcı Ayşe Kaymak Şadi, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis çavuşu Mehmet Bayram’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Bayram, zanlı Alper Baran Tutucu’nun, Çağlar Barbali ile 3 Ağustos tarihinde, saat 22.00 sıralarında, Luricina (Akıncılar) bölgesinde, araç ile birinci derece askeri yasak bölgeyi gizlice ihlal edip KKTC’ye giriş yaptığı sırada polis tarafından tespit edildiğini söyledi.

Bayram, araçta yolcu olarak bulunan zanlı Alper Baran Tutucu’nun polisi görünce araçtan inerek güneye kaçtığını belirtti.

Polis çavuşu Mehmet Bayram, olay tarihinde aracın motor bölümünde yapılan aramada 56 gram ağırlığında “hintkeneviri” türü, 20 gram ağırlığında “kokain” türü uyuşturucu madde bulunarak emare alındığını anımsattı.

Bayram, zanlı Barbali’nin, 13 Kasım 2017 tarihinde konu suçtan yargılanarak 18 ay hapis cezası aldığını belirtti.

Evinde 28 gram uyuşturucu madde bulundu

Polis çavuşu Mehmet Bayram, zanlının Tatlısu’daki ikametgahında yapılan aramada, 28 gram uyuşturucu madde bulunduğunu, uyuşturucunun aynı gün Akıncılar’dan ithal ettiğinin belirlendiğini kaydetti.

Bayram, zanlının aleyhine “52 gram hintkeneviri ithal ve tasarrufu”, “18 gram kokain ithal ve tasarrufu”, “Mahkemeye hakaret”, “Birinci derecede askeri yasak bölgeyi ihlal etmek” suçlarından aleyhine davalar getirildiğini ve tüm suçlamaları kabul ettiğini söyledi.

Zanlının, 2012 yılından bugüne birçok uyuşturucu suçu işlediğine vurgu yapıp, yargılanmaktan kaçma ihtimali olan Tutucu’nun tutuklu yargılanmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlının iki ayı aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2017, 08:49
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104