banner6

'Pişmanım, bir cahillik yaptım'

banner37

Girne’de faaliyet gösteren bir otelde müşteriye ait ziynet eşyası ve para çaldığı iddia edilen zanlı Hasan Sevinçer, tutuklandı

'Pişmanım, bir cahillik yaptım'
banner99

Mustafa ÖZYAĞCI

Girne’de faaliyet gösteren bir otelde müşteriye ait ziynet eşyası ve para çaldığı iddia edilen zanlı Hasan Sevinçer, tutuklandı.

Mahkemede söz alan zanlı Hasan Sevinçer, çok pişman olduğunu ve bir cahillik yaptığını belirterek, “yaptığım hatadan dolayı özür dilerim” dedi.

Bir hotelde havuz görevlisi olarak çalışan ve otel müşterisi Tolga Polat’a ait 1 adet alyans yüzük, 1 adet tektaş yüzük ile 540 TL parayı çalmakla itham edilen Hasan Sevinçer, dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve hakkında soruşturmanın selameti açısından iki günlük tutukluluk emri alındı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada, savcı Doğay Tokay, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli tahkikatı yürüten polis memuru Kader Çamlıbelli’yi dinletti.

Polis: Suçunu kabul etti

Tahkikat polis memuru Kader Çamlıbelli, 27 Ekim tarihinde bir hotelde havuz görevlisi olarak çalışan zanlı Hasan Sevinçer’in otelde müşteri olarak kalan Tolga Polat’ın havuz kenarındaki şezlong üzerinde bıraktığı 1 adet alyans yüzük, 1 adet tektaş yüzük ile 540 TL parayı çaldığını söyledi. Zanlının gönüllü ifadesinde suçunu kabul ettiğini belirten Çamlıbelli, zanlının çalınan ziynet eşyalarını 28 Ekim’de 500 TL karşılığında sattığını da kabul ettiğini söyledi.

Polis memuru ayrıca, satılan ziynet eşyalarının tespitinin yapıldığını ancak, çalınan 540 TL’nin akıbetinin tespitinin yapılamadığını söyledi. Tahkikatın yeni başladığını ve zanlının serbest kalması halinde tahkikatın seyrine etki edebileceğini belirten Çamlıbelli, zanlının 2 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Sunulan şahadeti ve meselenin ciddiyetini göz önünde bulunduran Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi amacıyla talep edilen 2 günlük tutukluluk süresine onay verdi.

Fotoğraflar- Tünay MERTEKÇİ

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2017, 09:36
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104