Pişmanım, kurtulmak istiyorum!

banner37

Narkotik polisinin ihbar üzerine uyuşturucudan yakaladığı Mehmet Bök, mahkemede söz aldı:

Pişmanım, kurtulmak istiyorum!
banner99

Sedef BOŞNAK

Narkotik polisinin ihbar üzerine Gazimağusa’da, Türkiye’den ithal ettiği uyuşturucu maddeyi tasarrufunda bulundurmaktan tutukladığı Mehmet Bök aleyhine yürüttüğü soruşturma tamamlandı.

Genç zanlı, dün, mahkemenin Ceza Davaları Yargıcı Gökan Asafoğulları huzuruna çıkarılarak, işlediği iddia edilen uyuşturucu madde ithal ve tasarrufu suçundan, ileride yargılanmak üzere 2 bin TL nakdi teminata bağlandı.

Mahkemede söz verilen genç zanlı, pişmanlığını dile getirerek, “Kurtulmak istiyorum” dedi.

Tahkikat bitti

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hasan Boşnak, PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli Polis Memuru Hasan Derman’ı yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Hasan Derman, aldıkları bilgi ışığında, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne bağlı bir polis ekibi tarafından, zanlının, Gazimağusa’daki ikametgahında arama yaptıklarını hatırlattı ve konu dairenin salonunda, beyaz kağıda sarılı, yarım gram ağırlığında, sentetik canabinoid türü uyuşturucu olduğuna inandığı maddeyi tespit edip, emare aldığını anımsattı.

Hasan Derman, arandığını duyup polise teslim olan ve itiraf niteliğinde gönüllü ifade verip, yazılı dava tebliğini kabul eden zanlı aleyhine yürüttüğü soruşturmasını tamamladığını belirttikten sonra, mahkemeden, ülkede çalışma izinli olup eşiyle ikamet eden zanlıyı, davaları görüşüleceği tarihe değin uygun bir teminata bağlamasını talep etti.

Şimdilik serbest

banner134

Huzurundaki şahadeti ve zanlının beyanını değerlendiren yargıç, zanlıyı, davaları sonuçlanıncaya değin KKTC haricine çıkmaktan men etti ve bu maksatla tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koydu.

Yargıç, 2 bin TL nakdi teminata bağladığı zanlı lehine ayrıca, KKTC vatandaşı bir kefilin 30 bin TL'lik kefalet senedi imza etmesini istedi.

Yargıç, ayrıca, zanlının haftanın iki günü en yakın polis karakoluna giderek ispatı-vücut etmesine emir verdi.

Teminat şartını yerine getiren zanlı, serbest kaldı.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2017, 09:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75